Динаміка лінійного росту та наростання надземної маси культур буркуну білого в чистому та в сумісних посівах з однорічними злаковими культурами

Authors

  • Г. І. Демидась Національний університет біоресурсів і природокористування України
  • М. В. Захлєбаєв Національний університет біоресурсів і природокористування України

Keywords:

сумісні посіви, висота, буркун білий, кукурудза, просо, суданська трава, сорго, удобрення

Abstract

У статті наведено результати досліджень з вивчення динаміки лінійного росту буркуну білого та злакових культур за сумісного вирощування залежно від виду травосумішки та удобрення. Актуальність проведених досліджень полягає в необхідності пошуку високопродуктивних злакових культур, придатних для вирощування в сумісних посівах з буркуном білим та визначення найбільш оптимальних норм мінерального удобрення.

У процесі досліджень використовували польовий метод. Дослід­ження проводили протягом 2015-2017 рр. у науковій лабораторії кафед­ри кормовиробництва, меліорації і метеорології на базі Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористу­ван­­ня України «Агрономічна дослідна станція». Встановлено, що ви­сота рослин збільшувалася відповідно до підвищення норм добрив і на всіх варіантах досліду була найвищою за максимального удобрення. У середньому за роками та періодами росту і розвитку простежувалась зміна висоти досліджуваних рослин: в буркуну – на 7-14 %, в кукурудзи – 5-15, проса – 6-12, суданської трави – 8-17 та сорго – на 8-13 %. На період укісної стиглості найвищими показники висоти вирізнялись куль­тури за варіантами сумісного вирощування буркуну білого з кукурудзою – 97 та 130 см і суданською травою – 98 та 108 см, за мінерального удобрення N60P90K90.

Author Biographies

  • Г. І. Демидась, Національний університет біоресурсів і природокористування України

    доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри коровиробництва,

    меліорації і метеорології
  • М. В. Захлєбаєв, Національний університет біоресурсів і природокористування України
    аспірант

References

Бенц В. А. Поливидовые посевы в кормопроизводстве: теория и практика / В. А. Бенц // РАСХН. Сиб. отделение. – Новосибирск: СибНИ кормов, 1996. – 228с.

Ельчанинова Н. Н. Экологическая роль смешанных посевов в стабили-зации кормопроизводства Поволжья / Н. Н. Ельчанинова, С. Н. Зудилин, О. Д. Ласкин, А. Е. Старостин // Кормопроизводство. – 2009. – № 2. – С. 5-9.

Троц В. Б. Донник однолетний в совместных посевах на силос / В. Б. Троц, Р. Р. Абдулвалиев // Вестник АГАУ. – 2014. – №5 (115). – С.28-32.

Тригуба І. Л. Вплив мінерального удобрення на продуктивність злаково-бобових травосумішок / І. Л. Тригуба // Корми і кормовиробництво: міжвідомчий тематичний науковий збірник; ред.: В. Ф. Петриченко та ін. – Вінниця, 2011. – Вип. 68. – С. 110-114.

Скалозуб О. М. Эффективность включения донника белого в состав многолетней травосмеси // Кормопроизводство. – 2012. – № 12. – С. 7-8.

Методика проведення дослідів з кормовиробництва і годівлі тварин / [Бабич А. О., Кулик М. Ф., Макаренко П. С. та ін.]. – К. : Аграрна наука, 1998. – 78 с.

Published

2017-12-09

Issue

Section

Статті