Рельєф як основа побудови композицій (на прикладі приватної садиби в с. Горбовичі Києво-Святошинського району)
DOI:
https://doi.org/10.31548/bio2019.05.015Ключові слова:
вертикальне планування, складний рельєф, вертикальне зонування, присадибна ділянка, природна домінанта, оглядовий майданчик, тераси, композиція паркуАнотація
В статті приділено увагу важливим та актуальним питанням формування середовища на невеликій ділянці з використанням складного рельєфу території. Об’єкт досліджень – приватна ділянка, розташована у селі Горбовичі Києво-Святошинського району і має перепад висот на території понад 40 ‰. Автори статті акцентують увагу на тому, що рельєф території є одним із стабільних компонентів ландшафту, саме тому інші ландшафтні складові є його похідними. При влаштуванні садово-паркових об’єктів на складному рельєфі ключову роль відіграє формування простору за допомогою вертикального планування території. На території знаходиться будівля у стилі мінімалізму з елементами конструктивізму, основними будівельними матеріалами є бетон, керамічна цегла та скло. Запропоновано будувати композицію об’єкту на схилі на мережі доріг, які розташовані у вигляді спіралі або серпантину. Також відмічено, що на запроектованих оглядових майданчиках доцільно затримати ефект «емоційної розрядки» і витримати композиційну паузу. Головна особливість проектування такого садово-паркового об’єкту – фронтальність його композиції. Похила площина організовує і зумовлює всю систему візуальних комунікацій – погляд переходить з верхніх терас на нижні і далі до підніжжя схилу. В результаті зазначено, що основним композиційним завданням проектування об’єкту на рельєфі є виявлення просторової структури схилу, яка часто зводиться до формування системи терас, тобто чергування підйомів і плоских ступенів рельєфу.
Посилання
Mishutin, A. V., Chorna, L. V., Polіvanov, A. A., Dudnik, L. V., Gaponenko, K. A. (2009). Metodychni vkazivky do praktychnykh zaynyaty y vykonannya kursovoyi roboty (rozrakhunkovo-hrafichnoyi roboty) na temu: «Rozrobka heneralʹnoho planu zhytlovoho kvartalu» za distsiplinoyu: «Planuvannya mist i transport». Odessa, – 70.
Sokhnich, A. Ya. (2010). Vykorystannya zemelʹ naselenykh punktiv z osnovamy mistobuduvannya. – Lviv, Liga-Press, 168.
Muborakkadamov, H. S. (2017). Features of design in mountainous areas [Text] // Problems of modern science and education. – 2017 – No. 1. – S. 117-120.
The style of architecture in architecture: description and photo. Available at : https://rehouz.info/stil-minimalizm-v-arxitekture/.
Villages and villages of the Kiev-Svyatoshinsky district. Available at : https://our-travels.info/ost/Goroda/Ukraine/Kiev/NS-Kiev_r.php.
Historical and genealogical database of Ukraine. Available at : http://beket.com.ua/kievskaja/gorbovichi/.
Cities and villages of the Kiev region. Available at : https://045.in.ua/kievo-svyatoshinskij-rajon/gorbovichi/.
Investment passport of the Kiev-Svyatoshinsky district of the Kiev region. Available at : http://www.ks-rda.gov.ua/images/files/3.pdf.
Pohilevich, L. I. (1864). Skazaniya o naselennykh mestnostyakh Kiyevskoy gubernii, ili Statisticheskiye, istoricheskiye i tserkovnyye zametki o vsekh derevnyakh, selakh, mestechko i ogorodakh, v predelakh gubernii nakhodyashchikhsya. Kiev : Tipografiya Kiyevo-Pecherskoy lavry, 763.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).