Відновні водні ресурси північно-східного макросхилу Східних Карпат та їх якість
Анотація
В Україні від 1990 року водозабір і споживання природної води демонструють тренд до зменшення, за виключенням кількох останніх років. Проте важливість збереження цього відновного природного ресурсу зростає, адже якість поверхневих вод продовжує погіршуватися. Ріки північно-східного макросхилу Карпат є типовими гірськими. На них добре виражений паводковий режим зі стрімким коливаннями об’єму стоку. Повені у поєднанні з паводком можуть набувати катастрофічної сили.
Неврегульована господарська активність (вирубка лісу, оранка схилів тощо) змінила водний режим Східних Карпат. Потужні паводки виникають тепер частіше, а їх руйнівна сила стала більшою. Споживча якість поверхневих вод північно-східного макросхилу Карпат за гідрохімічними показниками суттєво погіршилася. Для збереження відновних ресурсів природних вод Східних Карпат необхідно зупинити суцільне вирубування лісів, зменшити до мінімуму площі орних земель, припинити скидання неочищених стоків у річки, розширити екологічну мережу в рамках природно-заповідного фонду.
Завантаження
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).