Використання нанопрепаратів у вирішенні проблем збереження зелених насаджень урболандшафтів
DOI:
https://doi.org/10.31548/bio2017.05.008Анотація
За умов зростання техногенного впливу урбанізованого середовища на мешкан- ців міст збереження та відтворення зелених насаджень є пріоритетним завданням сьогодення. Актуальність даних досліджень зумовлена необхідністю вирішення екологічних проблем великих міст з одного боку та відсутністю науково-обґрунтованої концепції стабілізації стану зелених насаджень за умов мінімізації витрат, з іншого боку. У садово-парковому господарстві препарати хімічного, мікробіологічного та рослинного походження застосовуються для підживлення та захисту рослин. Враховуючи, що використання пестицидів на території зелених насаджень мегаполі- сів обмежено або заборонено законодавством, використання нанопрепаратів є най- більш доречним. Метою дослідження є аналіз доцільності використання високоефективних та безпечних для довкілля нанопрепаратів для підвищення стійкості рослин проти дії несприятливих чинників зовнішнього середовища. За результатами оцінки позицій переліку «Державного реєстру пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», виявлено, що лише 3 % від загальної кількості представлених препаратів рекомендується для використання в садово-парковому господарстві. За умов використання нанопрепаратів, враховуючи пролонгований вплив наночастинок та їх біоактивність, спостерігається підвищення ефективності протікання фізіологічних та біохімічних процесів, оптимізація процесів росту і розвитку деревних, чагарникових та трав’янистих рослин, підвищення їх стійкості проти стресових чинників навколишнього середовища. Встановлено, що сталий розвиток і збереження біорізноманіття урбоекосистем, зменшення рівня пестицидного навантаження та оздоровлення довкілля може бути забезпечено шляхом ефективного використання у зеленому будівництві нанопрепаратів.
Ключові слова: урболандшафти, зелені насадження, нанопрепарати
Посилання
State testing and registration of pesticides and agrochemicals. State Register of Pesticides and Agrochemicals Permitted for Use in Ukraine. Available at: http://www.menr.gov.ua/control/control5
Haq, S. (2011). Urban Green Spaces and an Integrative Approach to Sustainable Environment. J. of Environmental Protection, 2(5), 601608.
https://doi.org/10.4236/jep.2011.25069
Barton, H., Grant, M. (2013). Urban Planning for Healthy Cities. J Urban Health, 90 (Suppl 1): 129-141.
https://doi.org/10.1007/s11524-011-9649-3
Lukaszewska, A. (ed.) Biostimulators in modern agriculture. Ornamental and special plants (2008), Warsaw. ISBN 83-89503-60-3
Chee Keng Lee, A., Jordan, H., & Jason H. (2015). Value of urban spaces in promoting healthy living and wellbeing: prospects for planning. Risk Manag Healthc Policy. 8: 131-137.
https://doi.org/10.2147/RMHP.S61654
Kyrychenko, O. V. (2015). Market analysis and microbial biopreparations creation for crop production in Ukraine. Biotechnologia Acta, 8 (4), 4052.
https://doi.org/10.15407/biotech8.04.040
Lee, A.C, Maheswaran, R. (2011). The health benefits of urban green spaces: a review of the evidence. J Public Health, 33(2), 212-222.
https://doi.org/10.1093/pubmed/fdq068
Mitchell, R., Astell-Burt, T., & Richardson, E. A. (2011). A comparison of green space indicators for epidemiological research. J Epidemiol Community Health, 65(10), 853-858.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).