Особливості використання даних аерофотознімання у процесах збирання відомостей про землі лісогосподарського призначення
DOI:
https://doi.org/10.31548/bio2018.05.028Ключові слова:
аерофотознімання, картографування, безпілотні літальні апарати, землевпорядкуванняАнотація
Актуальність теми дослідження пов’язана з питанням всеосяжного наповнення Державного земельного кадастру, що буде включати відомості про всі землі на території України, у тому числі про землі лісогосподарського призначення. Відповідною метою дослідження постало дослідження відповідності можливостей аерофотознімання засобами БпЛА прикладним задачам збору та інтерпретації інформації про землі лісогосподарського призначення. Практична частина роботи виконана в межах відповідного дисертаційного дослідження на тестовому промисловому полігоні у м. Харків, що має часткове деревне покриття. За результатами дослідження можна зробити практичний висновок про можливість застосування БпЛА в задачах впорядкування земель лісогосподарського призначення з певними обмеженнями. Так, з’ясовано що отримання інформації може бути ускладнене в активний вегетаційний період дерев впродовж до опадання листя через наявність тісно зімкнутих деревних крон та на просіках між ділянками з насадженнями, що мають незначні відмінності в часі посадки. Описане дослідження має перспективи розвитку в напрямі вдосконалення методики збору просторово розподілених даних про землі лісогосподарського використання та запровадження єдиного стандарту збору та інтерпретації інформації.
Посилання
Hlotov V. (2014). Analiz mozhlyvostei zastosuvannia bezpilotnykh litalnykh aparativ dlia aeroznimalnykh protsesiv [Analysis of the possibilities of using unmanned aerial vehicles for aerosynamic processes]. Modern advances in geodetic science and industry, 2, 65-70.
Haletskyi V. (2012). Analiz eksperymentalnykh robit z stvorennia velykomasshtabnykh planiv silskykh naselenykh punktiv pry zastosuvanni BPLA [Analysis of pilot works on the creation of large-scale plans of rural settlements in the use of UAVs]. Geodesy, cartography and aerial photography, 76, 85–93.
Lavrivskyi M. (2017) Rozvytok bezpilotnykh litalnykh aparativ v Ukraini ta sviti dlia vykonannia zavdan tsyvilnoho zakhystu. [Development of unmanned aerial vehicles in Ukraine and in the world for civil defense tasks]. Scientific Bulletin of NLTU of Ukraine, 27(1), 151-153.
Vovk A. Analiz rezultativ dlia stvorennia ortofotoplaniv ta tsyfrovykh modelei reliefu z zastosuvanniam BPLA TRIMBLE UX-5 [Analysis of the results for the creation of orthophotomaps and digital models of relief using the UAV TRIMBLE UX-5]. Geodesy, cartography and aerial photography, 81, 90-103.
Tiberiu P. B. (2016) The Use of Drones in Forestry. Journal of Environmental Science and Engineering. 5, 557-562.
Priadka K. (2018) Aktualizatsiia vidomostei pro zemli lisohospodarskoho pryznachennia zasobamy dystantsiinoho zonduvannia Zemli [Actualization of information about the land of forest management by means of remote sensing of the Earth]. Geoinformatics, 2(66), 74-81.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).