Екологічні ареали лісових трав у фітоценозах класу Querceto-Fagetea Br.-Bl. et Vlieg
Анотація
Проведено дослідження екологічних середовищ існування лісових трав у фітоценозах чотирьох синтаксонів, які є найбільш специфічними для лісових екосистем Полісся. Встановлено видовий склад ценозоутворюючих трав'янистих і чагарничкових рослин та оцінено його еколого-фітоценотичну відповідність природним умовам фітоценозу як цілісної екосистеми. Показано, які види трав'янистих і чагарничкових рослин для кожного з чотирьох синтаксонів слід виключити з потенційних ценозоутворювачів нижнього ярусу лісів Полісся.Посилання
Андрієнко Т. Л. Фіторізноманіття Українського Полісся та його охорона. – К.: Фітосоціоцентр, 2006. – 316 с.
Булохов А.Д., Соломещ А.. Эколого-флористическая классификация лесов Южного Нечерноземья России. – Брянск: БГУ, 2003. – 359 с.
Гончаренко І. В. Аналіз рослинного покриву північно- східного лісостепу України. – К.: Фітосоціоцентр, 2003. – 203 с.
Григора І. М., Соломаха В.А. Рослинність України (еколого-ценотичний, флористичний та географічний нарис). – К.: Фітосоціоцентр, 2005. – 452 с.
Курнаев С.Ф. Основные типы леса средней части Русской равнины. – М.: Наука, 1968. – 355 с.
Онищенко В.А. Флористична класифікація рослинності Українського Полісся // Фіторізноманіття Українського Полісся та його охорона. – К.: Фітосоціоцентр, 2006. – С. 43-84.
Панченко С. М. Лесная растительность национального природного парка «Деснянско- Старогутский». – Сумы: Университетская книга, 2013. – 312 с.
Cоломаха В. А. Синтаксономія рослинності України. – К.: Фітосоціоцентр, 2008. – 296 с.
Matuszkiewicz W. Przewodnik do oznaczania zbiorowisk roślinnych Polski. – Warszawa : PWN, 2001. – 537 s.
Onyshchenko V. A. Forests of order Fagetalia sylvaticae in Ukraine. – Kyiv: Alterpress, 2009. – 212 p.
Didukh Ya. P. The ecological scales for the species of Ukrainian flora and their use in synphytoindication. – Kyiv: Phytosoziocentr, 2011. – 176 p.
Булохов А.Д. Фитоиндикация и ее практическое применение. – Брянск: БГУ, 2004. – 245 с.
Королюк А.Ю. спользование экологических шкал в геоботанических исследованиях // Актуальные проблемы геобот. ІІІ Всерос. школа-конф. Лекции. – Петрозаводск, 2007. – С. 176–197.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).