Визначення температури зарядів артилерійських боєприпасів на основі наближеного вирішення рівняння теплопровідності
DOI:
https://doi.org/10.31548/bio2017.01.012Анотація
В умовах бойового застосування артилерійських підрозділів зростає значення точності та оперативності ураження цілей вогневими підрозділами наземної, самохідної та реактивної артилерії. На точність ураження серед інших параметрів впливає правильність та своєчасність внесення балістичних поправок, зокрема поправки на температуру зарядів боєприпасів. В статті розглядається одна із складових балістичної підготовки стрільби артилерійських підрозділів – визначення температури зарядів артилерійських боєприпасів. У попередніх роботах автора запропонований новий спосіб визначення температури заряду, який базується на використанні диференційних залежностей, що описують процеси теплообміну між зарядом боєприпасу та навколишнім середовищем. Запропонований метод дає можливість визначати температуру зарядів безпосередньо перед стрільбою та автоматично вносити дані про температуру в систему підготовки даних для стрільби. У даній статті розглянута можливість спрощення реалізації зазначеного методу за рахунок використання наближеного вирішення рівняння теплопровідності, що дозволить зменшити витрати часу на підготовку підрозділів до виконання бойового завдання.
Ключові слова: артилерія, температура зарядів, вимірювання температури, теплопровідніст
Посилання
Shabatura Iu. V., Mishchenko A. S (2015). Matematychni zasady novoho metodu vyznachennia temperatury zariadiv artyleriiskykh boieprypasiv [Mathematical principles of the new method for determining artillery charges temperature]. Arms systems and military equipment, 3, 56 – 60.
Shabatura Iu. V., Mishchenko A. S (2015). Vyznachennia temperatury zariadu artyleriiskoho boieprypasu na osnovi zastosuvannia teorii rehuliarnoho teplovoho rezhymu [Determining artillery ammunition charges temperature based on the regular thermal regime theory]. Military-technical collections, 13, 73 –76.
Veynyk A.Y.(1959). Pryblyzheniy raschet protsessov teploprovodnosty [Approximate calculation of heat transfer processes] Moskow, Hosenerhoyzdat, 190.
Mazo A. B. ed. (2013). Osnovy teoryy y metody rascheta teploperedachy [Fundamentals of the theory and methods of heat transfer calculating ]. Kazan: Kazan University, 144.
Lykov A. V. (1967). Teoryya teploprovodnosty [The theory of heat transformation]. Moskow, Vysshaya shkola, 600.
Kondrat'ev H. M. (1954). Rehulyarnyy teplovoy rezhym [Regular thermal mode]. Moskow, Hosudarstvennoe yzdatel'stvo tekhnyko-teoretycheskoy lyteratury, 408.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).