Вплив антропогенного навантаження на Київське водосховище (Повідомлення 2: якість води та джерела забруднення)
DOI:
https://doi.org/10.31548/biologiya13(3-4).2022.073Ключові слова:
Київське водосховище, гідрогеологічні умови, джерела забруднення, антропогенне навантаження на стан річкиАнотація
Стаття присвячена актуальній проблемі дослідження якості води Київського водосховища. В ній розкрито основні шляхи надходження хімічних елементів до водойми (у тому числі біогенних). Наведені дані стану води за хімічними показниками в розрізі років (2016-2021 рр.). В ході аналітичних досліджень з’ясовано, що у водоймі присутні значні перевищення концентрацій біогенних речовин (N, P, БСК, ХСК), які зумовлюють органічне забруднення, їхнє накопичення в водоймі відбувається природним (впливають фактори: температура повітря, напрямок вітру, інтенсивність течій водосховища), антропогенним шляхом (фактори впливу: інтенсифікація прогнозованих джерел забруднення як діяльність сільськогосподарських та промислових підприємств, будівництво на берегах водойми, скиди побутових відходів від житлово-комунальних господарств). До основних антропогенних джерел впливу на стан води є ТОВ «Агромас», ТОВ «Чіпси Люкс», ГЕС, несанкціоновані сміттєзвалища які є результатом відпочинку, стічні побутові відходи від комунальних господарств та приватного сектору, розораність сільськогосподарських земель. Ще вагомими факторами впливу на стан води у водосховищі є нестабільна соціально-економічні (рівень розвитку держави та населення, рівень розвитку інноваційних технологій – наприклад очистки стічних вод) та політичні (нестабільна військова ситуація).
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).