Вивчення та оцінка біологічної ефективності застосування препарату Таегро WP, зп на суниці в умовах агропромислового сектору та присадибних ділянок
DOI:
https://doi.org/10.31548/biologiya15(2).2024.007Ключові слова:
біологічна ефективність, пестициди, суниця, сіра гниль.Анотація
Вже сьогодні в усьому світі використання засобів захисту рослин є основним методом боротьби з хворобами рослин як до, так і після збору врожаю. На сьогоднішній день з кожним фунгіцидним препаратом проти «сірої гнилі» в Україні є певні проблеми. Вирішенням означених проблем може бути застосування біопестицидів, яким є досліджуваний препарат Таегро, ЗП.
Для досягнення та оцінки поставлених завдань було використано такі наукові методи досліджень, як: метод аналізу, синтезу, індукції, дедукції та систематизації, натурний експеримент, фізико-хімічні, органолептичні, санітарно-мікробіологічні, методи статистичного аналізу та математичного моделювання.
Технічна ефективність фунгіциду Таегро WP, ЗП в пригніченні ураження ягід суниці сірою гниллю в насадженнях, з нормою його використання 0,18 та 0,37 кг/га, становила 70,60 і 81,05 % відповідно. Застосування препарату Таегро WP, ЗП з нормою витрати 0,18 і 0,37 кг/га сприяло підвищенню урожайності суниці до 10,05, 10,34 т/га при урожайності в контрольному варіанті 8,65 т/га. Відмічено, що після застосування фунгіциду TAEГРО 13 WP, ЗП з нормою 3,7 г/ 5л води / 1 сотка спостерігали підвищення рівня загального хлорофілу в листі суниці садової сорту Аліна яке становило 457,5-667,5 одиниць, що на 68,5% вище в порівнянні з контролем. В ряді натурних експериментів встановлено, що фунгіцид Таегро WP, ЗП з нормами витрат 0,18 і 0,37 кг/га в умовах промислового виробництва та з нормою витрати 3,7 г/ 5л води / 1 сотка в умовах приватних підсобних господарств має високу технічну ефективність проти ураження суниці.
Посилання
Abbey, J.A., Percival, D., Abbey, L., Asiedu, S.K., Prithiviraj, B., Schilder, A. (2019). Biofungicides as alternative to synthetic fungicide control of grey mould (Botrytis cinerea) – prospects and challenges. Biocontrol Sci. Technol, 29, 241–262.
List of pesticides and agrochemicals approved for use in Ukraine (Official edition) (2022). Kyiv: UnivestMedia. 1006 p
Harper, L.A., Paton, S., Hall, B., McKay, S., Oliver, R.P., Lopez-Ruiz, F.J. (2022). Fungicide resistance characterized across seven modes of action in Botrytis cinerea isolated from Australian vineyards. Pest Manag. Sci, 78, 1326–1340.
EU Pesticides Database. Retrieved May 20, 2024, from https://food.ec.europa.eu/plants/pesticides/eu-pesticides-database_en.
BayerCropScience. May 20, 2024, from https://www.cropscience.bayer.ua.
Sumy Agro. Topsyn-M. May 20, 2024, from https://www.summit-agro.com.ua/product/zagalnij-katalog-produktiv/topsin-m-500-ks.
Syngenta. Switch May 20, 2024, from https://www.syngenta.ua/svitch-dlya-dach-ta-gorodiv.
Agrarians together. Biologic SINSMART, КС. May 20, 2024, from https://agrarii-razom.com.ua/preparations/sinsmart-ks.
Antomonov M.Yu. Mathematical processing and analysis of medical and biological data. 2nd edition - Kyiv: MIT "Medinform", 2018 - 579 p.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).