Зміни концентрації розчинних та мембранних білків в тканинах черв’яків еisenia foetida під впливом лазерного опромінення
Анотація
Исследовали эффект воздействия лазерного облучения на содержание фракций цитозольных и структурных белков в тканях особей Eiseniafoetida местной популяции. Исследовано действие различных по времени экспозиций облучения от 5 до 30 минут, лазером типа ЛГН - 208б (мощностью - 1 мВт). Возраст особей, подвергались воздействию действия лазера был менее репродуктивной зрелости. После этого особи в равном количестве были перенесены на субстраты: субстрат 1 - (сапропель) субстрат 2 - (почвенная смесь). По достижению репродуктивной зрелости, а именно признаки образования на теле особей поясе, определяли содержание цитозольных и мембранных белков в тканях червей с помощью метода Лоури. Выявлено, что экспозиция лазерного облучения в разных дозах индуцировала достоверный рост концентрации изученных белков.
Растворимые белки, мембранные белки, субстрат, сапропель, экспозиция облучения
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).