Ідентифікація системи і синтез оптимального регулятора руху системи “кран-вантаж”
DOI:
https://doi.org/10.31548/dopovidi2022.01.018Ключові слова:
синтез регулятора, керування, ідентифікація, оптимізація, динамічна система.Анотація
У роботі представлено підхід, який дає змогу синтезувати оптимальний регулятор руху динамічної системи. Він полягає в ідентифікації фізичної моделі динамічної системи. Це дало могу поставити задачу синтезу регулятора. Для реалізації даного підходу не потрібна математична модель у вигляді системи диференціальних рівнянь, що спрощує розрахунки. Але для реалізації переваги цього методу необхідно на етапі ідентифікації системи виконувати оцінку її якості. Ці розрахунки показують обґрунтованість розробленого підходу. Синтез оптимального регулятора було проведено шляхом зведення вихідної задачі до задачі безумовної оптимізаційної функції зі складною топологією. Для цього було використано модифікований метод рою часточок.Посилання
Gerasimyak R.P., Leshchev V.A. Analysis and synthesis of crane electromechanical systems, 2008. 192 p.
Grigorov O.V., Strizhak V.V., Analysis of starting and braking processes of crane mechanisms with frequency-adjustable drive. Bulletin of the KhNADU. 2012. №57. 249-256 p.
Logvinenko K.S.(2003) Improving the quality of transients of complex electromechanical systems of crane mechanisms,. – 24 p.
Nebojsa M., Petronijevic M., Kostic V., Jeftenic B. Electrical drives for crane application. Mechanical Engineering: URL: http://www.intechopen.com/books/mechanical-engineering/electrical-drives-for-crane-application (accessed 10.01.2022).
R. Javier. AC versus DC in crane modernization projects. URL: https://www.tmeic.com/Repository/Brochures/PT30-42_3-Final_1150740460.pdf (accessed 10.01.2022)
FR-E700. Frequency converter. Operating instructions. URL: http://www.esspb.com/Documents/FR-E700_SC_manual.pdf (accessed 10.01.2022)
Podinovsky VV, Nogin VD Pareto-optimal solutions of multicriteria problems. M .: Nauka, 1982. 256 s.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).