Принципи навігаційного приладобудування в цивільній авіації
DOI:
https://doi.org/10.31548/dopovidi2016.02.018Ключові слова:
курсогоризонт, тангаж, параметри картушки, літальні апарати.Анотація
В статті наведено результати розробки комплексного вимірювача кутових параметрів руху малих літальних апаратів і дельтапланів – курсогоризонту, вибрана його конструктивна схема, проведені розрахунки та аналіз основних похибок вимірювань. Розроблено креслення курсогоризонту, його деталізація та креслення кінематичної схеми, проведений розрахунок каналу магнітного курсу, зокрема параметрів картушки і підвісу, досліджені похибки каналу в типових режимах роботи, а також проведено візуальне моделювання курсогоризонтe в середовищі Simulink.
Посилання
Kovalenko, A. P. (1975). Magnitnye sistemy upravleniâ kosmicheskimi letalnimi aparatami. [Magnetic space vehicles control systems]. Moscow: Mashinostroenie, 248.
Bondar, P. M., Stepankovskyi, Yu. V (2002). Fizicheskie osnovy orientatsii i navigatsii. [Physical basis of orientation and navigation]. Кyiv,104. (of Ukraine).
Frydlender H. O. ed. (1955). Aviatsionnye pribory. Elementy ustroystva i rascheta pilotazhno-navigatsionnykh priborov [Aviation devices. Elements of the device and the calculation of flight and navigation instruments. Moscow: VVIA im. Zhukovskogo. 175.
Odintsov A. A., Meleshko V. V., Sharov S. A. (2007). Orienatsiya obektov v magnitnom pole Zemli. [The orientation of objects in Earth's magnetic field]. Kyiv, 152.
Odintsov A. A. (1985). Teoriya i raschet giroskopicheskikh priborov. [Theory and calculation of gyroscopic instruments]. Kyiv: Vyshcha shkola, 395.
Pyatin Yu. M. ed. (1980). Postoyannye magnity. [Permanent magnets]. Moscow: Energiya, 488.
Avdeev A. V. (1994). Kursogorizon. Russian patent № 4847500/10 declared 15.12.1994.
Kursogorizon (1980). German patent № 438553, кл. G 01 С 17/20; German patent № 3024734 (1983), кл. G 01 С 9/14.
Завантаження
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).