Вади м’яса свинини за дії прижиттєвого технологічного температурного стресу
DOI:
https://doi.org/10.31548/dopovidi2016.04.020Ключові слова:
якість м’яса, вади свинини, PSE, DFD, стрес, вологоутримуюча здатність, кислотністьАнотація
Живий організм тварини знаходиться в постійній взаємодії з найрізноманітнішими факторами навколишнього середовища (приміщенням). Ця взаємодія проявляється в глибоких змінах фізіологічних процесів, таких як кровообіг, дихання, газообмін, обмін речовин, терморегуляція, споживання корму та води, що в кінцевому результаті впливає на продуктивність тварин та якість отриманої продукції. Вони почувають себе комфортно лише у вузькому діапазоні мікрокліматичних параметрів, що зумовлено відсутністю в них потових залоз. Свині мають легко збуджувану нервову систему, у стресових ситуаціях можуть витрачати основну частину глікогену, що в передзабійний період вагомо впливає на якість м’язової тканини. Для свиней стрес, який відбувається на тлі теплового, характеризується різким спадом приростів живої ваги, значним зниженням якості м’яса та розвитком синдромів PSE (бліде, м’яке, водянисте м'ясо) та DFD (темне, жорстке, сухе м'ясо), що є небажаним та потребує додаткових витрат на переробку, завдає збитків господарствам. У статті викладені результати дослідження фізикохімічного складу м’яса свинини за впливу прижиттєвих технологічних температурних стресів.
Посилання
Bankovskaya, I. (1994) Kachestvo myasa sviney novyih porod [The quality of new breeds of pig meat]. Svinovodstvo, 9, 15.
Baranikov, A., Mihaylov N. (2006) 14 mezhvuzovskiy koordinatsionnyiy sovet po svinovodstvu [14 Interuniversity Coordinating Council on pig production]. Svinovodstvo, 1, 2 – 5.
Birta, G.O., Burgu, Yu.G, Floka, L.V. (2012) Tovaroznavchi aspekti myasa svinini [Commodity aspects pork meat]. Journal Podolsky State Agricultural University, 20, 20 – 23.
Lupandina, N.D. [2007] Sovershenstvovanie tehnologiy varenyih kolbas iz syirya so svoystvami PSE [Perfection of technology of cooked sausages from the raw materials with the properties of PSE]. Kuban State University of Technology. Stavropol , 16.
Mazurenko, O.V. (2008) Prodovolcha bezpeka ta potochna situatsiya z pozitsiyi virobnitstva i spozhivannya m’yasa [Food security and the current situation of production and consumption of meat]. Journal Uman National University of Horticulture, 70, 105 – 111.
Ostapchuk, P.P., (1979) Spravochnik po kachestvu produktov zhivotnovodstva [Reference quality of animal products]. Urozhay, 275.
Tsigura, V.V. (2014) Faktori, yaki vplivayut na yakist m’yasa [Factors that affect the quality of meat] Available at : http://repo.sau.sumy.ua/bitstream/.pdf
Yancheva, N.O., Petrushak, L.V., Doromenko, O.B. (2009) Fiziko – himichni ta biohimichni osnovi tehnologiyi m’yasa ta m’yasoproduktiv [Physical - chemical and biochemical bases of technology of meat and meat products]. Kiev: Naukova dumka, 304.
Завантаження
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).