Використання проектів землустрою для еколого-економічного обгрунтування сівозмін та облікового контролю якості сільськогосподарських угідь
Анотація
Відзначено, що проекти землеустрою треба розглядати як синтез різних чинників підвищення ефективності використання земельних ресурсів через впорядкування чергування сільськогосподарських культур і формування якісного обліково-контрольного середовища для ефективного управління цими процесами.
Відмічено, що проекти землеустрою в сьогоднішніх умовах не знайшли широкого застосування як за рахунок різноманітності і динамізму розміру суб’єктів землекористування, недотримання спроектованих сівозмін, так і за значної вартості їх розробки.
Обгрунтована необхідність упорядкування законодавчо-нормативної бази формування проектів землевпорядкування з акцентом не тільки на економічну складову, а й на соціально-екологічну.
Запропоновано систему обліково-контрольного забезпечення управління чергуванням сільськогосподарських культур за критеріями підвищення окупності витрат на землевпорядні роботи та нарощування якісного потенціалу сільськогосподарських угідь.
Ключові слова: землекористування, проекти землеустрою, якість ґрунтів, сівозміна, контроль, управлінські рішенняПосилання
Volyak L., Savchuk V. (2016) Pryrodno-resursnyy potencial pidpruemstv: oblikovo-analituchna ocinka, sytrategia rozvytku. Kyiv. 280 p.
Klasyfikaciya silskohospodarskyh zemel yak naukova peredumova ih ekolohobezpechnogo vukorustanya (2009) / D.Dobryak, О. Kanash, D.Babmindra, І. Rozymnyi. Kyiv. Urozhay. 464 p.
Kireycev H., Ivanishchenko (1987) Oblik osnovnuh zasobiv u silskogospodarskuh pidpruemstvah. Kyiv. Urozhay. 176 p.
Kohan S. Polizhshuk I. (2005). Vplyv prostorovuh strukrur na tochnist metodiv interpolyacii. V. 18 (57). № 1. P. 67–74.
Kushnirenko O., Savchuk V. (2015) Upravlinya opodatkuvanyam silskogospodarskuh pidpruemstv: oblikovo-analituchnyi aspect. Nizhyn. 356 p.
Recomendacii z vreguluvanya maynovuch I zemelnuch vidnosyn v silskogospodarskomy bisnesi (2005) Oblik s finansy № 5. P.71–162.
Yarmoluk O. (2008). Informaciyne zabezpechenya upravlinya zemelnymy resyrsamy v agroformuvanyah.Dnipropetrovsk V. 5. #. 241. P. 1024-1032.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).