Облікова система в забезпеченні управління стратегією розвитку підприємств аграрної сфери: перспективи розвитку
Анотація
Досліджено теорію і практику обґрунтування обліково-інформаційного забезпечення управління підприємством у частині вибору та реалізації стратегії розвитку підприємства. Визначено, що саме цілісна облікова система підприємства є основною інформаційного забезпечення стратегічного менеджменту, яка є передумовою отримання об’єктивної інформації про наявність активів та пасивів підприємства, аналізу і прогнозу впливу різних чинників на їх структуру та ефективність використання.
Оцінено сучасні підходи щодо інформаційного забезпечення потреб різних користувачів обліковими даними з виділенням окремих видів обліку.
Визначено суть стратегії розвитку на рівні підприємства. Узагальнено основні напрямки реалізації стратегічного розвитку підприємства та основні його етапи.
У статті розглянуто теоретичні підходи сучасних науковців щодо розуміння сутності та місця стратегічного обліку в системі управління підприємством та здійснено їх критичний аналіз.
Визначено напрямки подальших досліджень спрямованих на поліпшення інформаційного забезпечення обліковою системою управління стратегією розвитку підприємства. Акцентована увага на необхідності подальшого розгляду облікової системи як цілісної системи управління підприємством у взаємозалежності та взаємодії з усіма її складовими (підсистемами).
В даному контексті визначальними засадами облікового забезпечення стратегічного управління є виділення не тільки функції управління, а й інформаційних потреб за рівнями управління підприємством.
Ключові слова: облікова система, стратегічний облік, стратегічний розвиток, інформація, інформаційне забезпечення, управлінняПосилання
Byelopolʹsʹkyy M. H., Kuzʹmina O. V. (2016). Obgruntuvannya stratehi zbalansovanoho rozvytku promyslovykh pidpryyemstv. Visnyk Dnipropetrovsʹkoho universytetu. Seriya: Menedzhment innovatsiy. Vyp. 6. S. 23-33.[in Ukrainian].
Boyarsʹka M. O. (2015). Analiz stratehiyi rozvytku pidpryyemstva. Hlobalʹni ta natsionalʹni problemy ekonomiky.Vyp. 5. S. 306-310.[in Ukrainian].
Zhykharyeva V. V., Savelʹyeva T. M. (2017). Formuvannya stratehiyi rozvytku pidpryyemstva v umovakh nevyznachenosti. Ekonomika i suspilʹstvo. Vyp. № 9. S. 423-427.[in Ukrainian].
Kundrya-Vysotsʹka O. P., Rudnytsʹkyy V. S. (2015). Stratehichnyy oblik u konteksti lohichnoyi dykhotomiyi suchasnoyi oblikovo-analitychnoyi systemy. Bukhhaltersʹkyy oblik, analiz i audyt. Vyp.2 (112). S. 77-81.[in Ukrainian].
Plikus I. Y. (2002). Stratehichnyy oblik yak instrument stratehichnoho upravlinnya pidpryyemstvom. Visnyk Ukrayinsʹkoyi akademiyi bankivsʹkoyi spravy. № 12. S.94-95.[in Ukrainian].
Fatenok-Tkachuk A. O., Zamoysʹka K. P. (2012). Ctratehichnyy oblik u systemi upravlinnya pidpryyemstvom. Lviv Polytechnic National University Institutional. Retrieved from http://ena.lp.edu.ua:8080/bitstream/ntb/12721/1/45_236245_Vis721menegment.pdf. [in Ukrainian].
Tsaruk V. Yu. (2017). Bukhhaltersʹkyy oblik u systemi stratehichnoho upravlinnya ahrarnym pidpryyemstvom. Ekonomichnyy analiz: zb. nauk. pratsʹ. T. 27. № 1. S. 280-285.[in Ukrainian].
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).