Підвищення пропускної здатності ліній електропередавання в післяаварійному режимі
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya6(70).2023.016Анотація
Пункти АВР використовуються для підвищення надійності електропостачання споживачів, які доцільно встановлювати у розподільних електричних мережах та мережах споживачів при електропостачанні виробничих процесів, технологія яких не допускає навіть короткочасних перерв в електропостачанні.
Мета дослідження: обґрунтування місця встановлення пункту АВР для взаємного резервування ліній електропередавання; визначення впливу поздовжньої ємнісної компенсації на пропускну спроможність електропередавання в післяаварійному режимі; визначення впливу компенсації реактивної потужності на економічність післяаварійного режиму електропередавання.
В статті розглядається спосіб підвищення пропускної спроможності електропередавання в післяаварійному режимі, внаслідок якого до однієї з працюючих ліній електропередавання напругою 10 кВ за допомогою пункту автоматичного вмикання резерву (АВР) підключається суміжна (резервована) лінія.
Однак ефективність такого резервування в більшості випадків виявляється низькою через обмежену пропускну спроможність магістральних ділянок взаєморезервованих ліній з меншими перерізами проводів на кінцевих ділянках обох взаєморезервованих ліній, що споруджувалися як радіальні. У результаті такого резервування є підвищені втрати активної потужності і напруги, і, як наслідок, недопустиме відхилення напруги у віддалених вузлах навантаження резервованої лінії електропередавання.
З метою покращення параметрів режиму роботи електропередавання пропонується застосування в схемі пункту АВР пристроїв поздовжньої ємнісної компенсації і компенсації реактивної потужності.
Ключові слова: резервування, відхилення напруги, конденсаторні батареї, лінії електропередавання, пропускна здатність
Посилання
Pravyla ulashtuvannya elektroustanovok (2017) [Rules for arranging electrical installations]. Kharkiv: Fort, 760.
Omelʹchuk, A. O. (2016). Enerhozberihayuchi rezhymy v systemakh elektropostachannya: Navch. posibnyk [Energy-saving modes in power supply systems: Study. Manual]. Kyiv: CP "COMPRINT", 257.
Kharakterystyky napruhy elektropostachannya v elektrychnykh merezhakh zahalʹnoyi pryznachenosti (2014) [Characteristics of power supply voltage in general purpose electrical networks]: DSTU EN 50160:2014. Kyiv: Derzhstandard of Ukraine, 27.
Metodyka vyznachennya ekonomichno dotsilʹnykh obsyahiv kompensatsiyi reaktyvnoyi enerhiyi, yaka peretikaye mizh elektrychnymy merezhamy elektroperedavalʹnoyi orhanizatsiyi ta spozhyvacha (2006) [Methodology for determining economically feasible amounts of reactive energy compensation that flows between the electric networks of the power transmission organization and the consumer]. SOU–N MPE 40.1.20.510.:2006. Ministry of Fuel and Energy, order No. 1 dated 05.01.2006.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).