Розрахунок циліндричної поверхні, що забезпечує сталу cилу тяги або сталу величину тиску матеріальної частинки, яка рухається по ній із постійною швидкістю
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya6(70).2023.108Анотація
Відомі дослідження, в яких розглядається рух матеріальних частинок по гравітаційних поверхнях. Швидкість руху по кривій в таких випадках змінна. Проте в сільськогосподарських машинах можуть бути випадки, коли частинка рухається по поверхні із постійною швидкістю. У такому випадку на частинку, крім сили ваги, діє сила тяги.
Мета дослідження - розрахунок циліндричної поверхні, що забезпечує сталу cилу тяги або сталу величину тиску матеріальної частинки, яка рухається по ній із постійною швидкістю.
Були знайдені криві, при русі по яких із постійною швидкістю частинка чинитиме сталий тиск або активна сила тяги буде сталою.
Знайдено рівняння та побудовано криві, які забезпечують постійну силу тяги або постійну величину тиску матеріальної частки, що рухається по кривій із постійною швидкістю.
Ці криві зберігатимуть свої властивості тільки при точному дотриманні величини розрахункової швидкості. Це пояснюється тим, що в рівняннях кривих величина швидкості піднесена до квадрату, тому навіть незначне її відхилення від розрахункової викличе суттєве відхилення очікуваних результатів.
Ключові слова: матеріальна частинка, циліндрична поверхня, сила ваги, сила тяги, швидкість
Посилання
Vasylenko, P. M. (1960). Teoriya dvizheniya chastitsy po sherokhovatym poverkhnostyam sel′skokhozyaystvennykh mashin [Theory of movement of particles on rough surfaces of agricultural machines]. Kyiv: UASKHN, 283.
Zaika, P. M. (1992). Izbrannyye zadachi zemledel′cheskoy mekhaniki [Selected tasks of agricultural mechanics]. Kyiv: Publishing House of the Ukrainian Academy of Sciences, 507.
Voitiuk, D. H., Pylypaka, S. F. (1999). Pobudova traiektorii rukhu chastynok hruntu po tsylindrychnykh poverkhniakh i znakhodzhennia kryvoi pererizu. Tekhnika APK, 8, 6-9.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).