Моделювання роботи системи автоматичного керування завантаженням агрегату АПК-10А
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2018.05.102Анотація
Сучасний асинхронний регульований електропривод базується на використанні напівпровідникових перетворювачів напруги різних типів, для яких, із-за складності чи високої вартості, мало приділено уваги дослідженню різних робочих характеристик. З розвитком комп'ютерного моделювання появилась можливість поглибити дослідження даних процесів.
Метою роботи є зменшення часу і витрат при дослідженнях регульованого асинхронного електропривода за допомого комп'ютерного моделювання.
Методика і матеріали. Аналіз електромагнітних процесів регульованого електропривода проводився з використанням положень теорії електропривода та статистичних методів обробки результатів досліджень на фізичній та комп'ютерній моделі в системі MatLab.
Результати досліджень. Для проведення досліджень роботи системи автоматичного регулювання електроприводом агрегату АПК-10А розроблена комп'ютерна модель. На моделі визначені коефіцієнти підсилення для ПІ-регулятора та час перехідного процесу регулювання.
Висновки і перспективи. Результатами досліджень встановлено, що при вибраному ПІ-регуляторі для системи керування завантаженням подрібнювача, з коефіцієнтами підсилення kП= 0,02 і kI = 0,01, час перехідного періоду не перевищує 5 с, що задовольняє умови регулювання за нагріванням електродвигуна.
Згідно проведених досліджень на комп'ютерній моделі вибрано обладнання для реалізації рекомендованої схеми керування приводом.
Ключові слова: подрібнювач кормів, електропривод, перетворювач частоти, передаточні функції, регулятори
Посилання
German-Galkin, S.G. (2002). Sylova elektronika: laboratorni roboty na PK [Power Electronics: Laboratory work on the PC]. St. Petersburg: CROWN print, 304.
Golodnyi, I.M. ed. (2015). Rehulovanyi elektropryvod [Adjustable Electric]. Kyiv: Ltd. "ZP "Komprynt ", 509.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).