Maple-моделі руху частинки шорсткою поверхнею прямого коноїда
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2018.05.166Анотація
Мета дослідження – розробка Maple-моделі руху частинки поверхнею прямого коноїда.
Проведений обчислювальний експеримент з дослідження траєкторно-кінематичних властивостей руху частинки поверхнею прямого коноїда за вихідних умов: форми та положення поверхні, місця та напряму кидання частинки, її початкової швидкості та коефіцієнта тертя.
Аналіз сепаруючих властивостей прямого коноїда з вертикальною віссю вказує про його можливості переміщення сипкого матеріалу, зокрема: 1) частинки у коноїда переміщаються від осі; 2) у коноїда частинки обов’язково зупиняться.
Ключові слова: супровідний тригранник, матеріальна точка, прямий коноїд, траєкторія руху
Посилання
Pylypaka, S. F., Nesvidomin A. V. (2012). Doslidzhennia rukhu materialnoi chastynky po shorstkii nerukhomii poverkhni hvyntovoho konoida z vertykalnoiu vissiu [Investigation of motion of a material particle on a rough fixed surface of a screw conoid with a vertical axis]. Pratsi TDATU, 4 (53), 123-130.
Pylypaka, S. F. (1998). Kinematychna interpretatsiia rukhu suprovidnykh tryhrannykiv Frene i Darbu cherez vnutrishni parametry kryvykh [Kinematical interpretation of the motion of the accompanying Fresnel and Darboux triangles through the internal parameters of the curves ]. Naukovyi visnyk NAU, 4, 143-146.
Voitiuk, D. H., Pylypaka, S. F. (2002). Znakhodzhennia traiektorii rukhu chastynky po hravitatsiinykh liniichatykh poverkhniakh iz horyzontalnymy tvirnymy [Investigation of motion of a material particle on a rough fixed surface of a screw conoid with a vertical axis]. Zbirnyk naukovykh prats NAU “Mekhanizatsiia s.-h. vyrobnytstva”, 12, 58-69.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).