Дослідження асинхронного електропривода осьового вентилятора з частотним керування
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2018.06.070Анотація
Біля 60 % затрат електроенергії в промисловості припадає на долю електродвигунів. При цьому значна частина цих витрат приходиться на привідні системи вентиляторів, компресорів, насосів та інших установок з циклічним режимом роботи. Ефективне зниження використаної потужності при зменшенні продуктивності агрегату можливе тільки при зниженні швидкості електродвигуна. Це означає, що для роботи вентилятора чи насоса з максимальним ККД, використовують частотно-регульований електропривода. ККД при цьому зростає на 15…20 %. Але такий привод потребує великих капітальних витрат, які не завжди окупаються за рахунок зниження затрат на електроенергію, особливо для приводів малою потужності. Метою роботи є визначення ефективності використання малопотужного регульованого асинхронного електропривода вентиляційної установки. Аналіз робочих характеристик регульованого електропривода при вибраному способі керування проводився з використанням положень теорії електропривода та статистичних методів обробки результатів досліджень на лабораторній установці. Для проведення аналізу робочих характеристик створена лабораторна установка регульованого електропривода осьового вентилятора ВО-7,1М з двигуном АРП80-А6У2. Двигун має підвищений опір обмотки ротора, що обумовлює підвищене ковзання при номінальному моменті, підвищений пусковий момент та невелику кратність пускового струму. Живлення електродвигуна проводилось від перетворювача частоти Mitsubishi FR-E540-1,5K-EC. Дослід проводили три рази. Для подальшого аналізу записували середнє значення результатів. Результати досліджень надавались у вигляді графічного матеріалу. Регулювальна характеристика n=f(f1) має лінійний характер. Діапазон регулювання має значення D= 9:1. Привод з такою характеристикою доцільно використовувати для приводів, які потребують високої точності регулювання швидкості, наприклад, дозаторів, виконавчих механізмів тощо. Економія електроенергії за рахунок підвищеного ККД із-за малопотужності електропривода незначна, а капітальні затрати набагато більші в порівнянні з регульованим електроприводом на базі тиристорного регулятора напруги чи регулятора з широтно-імпульсним керуванням. Ключові слова: перетворювач частоти, асинхронний електропривод, робочі характеристики, регулювальна характеристика, капітальні затрати |
Посилання
Kolodiychuk, V. (2003). Upravlenye nasosamy, kompressoramy y ventyliatoramy [Control of pumps, compressors and fans]. Den’gi i tekhnologii, 4, 14-14.
Holodnyi, I. M., Sanchenko, O. V. (2016). Doslidzhennia robochykh kharakterystyk trokhfaznoho asynkhronnoho elektropryvoda z tyrystornym rehuliatorom napruhy [Doslidzhennia robochykh kharakterystyk trokhfaznoho asynkhronnoho elektropryvoda z tyrystornym rehuliatorom napruhy]. Enerhetyka i avtomatyka, 3, 55-62.
Holodnyi, I. M., Sanchenko, O. V. (2016). Kompiuterna model tryfaznoho rehulvanoho asynkhronnoho elektropryvoda z shyrotnotno-impulsnym peretvoriuvachem [Computer model of a three-phase asynchronous electric drive rehulvanoho of shyrotnotno-pulse converter]. Naukovyi visnyk Natsionalnoho universytetu bioresursiv i pryrodokorystuvannia Ukrainy. Seriia "Tekhnika ta enerhetyka APK", 242, 97–100.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).