Модель системи електротехнологічного дослідження обробки біологічних об’єктів рослинного походження
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2018.06.091Анотація
Обґрунтовано моделі комплексної системи дослідження процесів низькоенергетичної електромагнітної обробки насіння, що використовують методику синтезу гібридних та колективних моделей для прогнозування показників розвитку тепличних рослин. Реалізація досліджень за даною методикою дала можливість отримання оптимальних режимів обробки насіння тепличних культур, що забезпечують збільшення врожайності і зниження енергетичних витрат.
Розгляд моделі показав, що істотний вплив на показники ефективності передпосівної обробки насіння роблять електротехнологічні і технологічні параметри подальшого вирощування рослин з урахуванням тимчасових чинників конкретних умов навколишнього середовища. На основі дослідження структурної схеми системи розроблені параметричні моделі, що використовують теорію активного планування експерименту. Використання схем математичного моделювання та алгоритмів математичного забезпечення системи дослідження, з врахуванням зовнішніх факторів впливу на рослини, отримати статистичну імітаційну модель просторової динаміки розвитку рослини, що дозволило знизити відносну похибку прогнозування показників ефективності. Розроблена система, призначена для вирішення виникаючих проблем в електротехнологічних дослідженнях по знаходженню адекватних методичних: математичних і інформаційних засобів визначення ефективних технологічних режимів НВЧ обробки насіння з урахуванням конкретних чинників навколишнього середовища.
Ключові слова: енергетичні витрати, біологічний об’єкт, імітаційне моделювання, методи обробки, алгоритмПосилання
Ushakova, S. Y., Ny`konova N. Sh. (1977). Vliyanie vusokochastotnoj obrabotki semyan kapust na aktivnost` rosta i urozhaj [Influence of high-frequency treatment of cabbage seeds on growth and yield activity. Trudy ChYMESH, 127, 98 - 99.
Ispol’zovaniye SVCH - energii v sel’skokhozyaystvennom proizvodstve [Use of microwave energy in agricultural production]. Sb. nauch. tr. (1989). Zernograd: VNY`PTY`MESH, 172.
Anistratenko, V. O., Fedorov, V. G. (1993). Matematychne planuvannya eksperimentiv v APK [Mathematical planning of experiments in the agroindustrial complex]. Kyiv: Vysha shk., 375.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).