Maple-моделі руху частинки поповерхні конуса обертання
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2018.06.125Анотація
Мета дослідження – розробка Mapple-моделі руху частинки по поверхні конуса обертання.
Проведений обчислювальний експеримент з дослідження траєкторно-кінематичних властивостей руху частинки по поверхні конуса обертання.
Для конуса обертання із всіх можливих комбінацій по формі та положенню в просторі було побудовано траєкторії та графіки швидкості руху частинки по його внутрішній поверхні, коли вісь конуса нахилена під кутом та одна із його прямолінійних твірних є горизонталлю. Для цього випадку показано, зокрема, чим ближче місце кидання частинки до вершини конуса, тим швидше вона зупиниться в межах горизонтальної твірної.
Ключові слова: супровідний тригранник, матеріальна точка, конус обертання, траєкторія рухуПосилання
Adamchuk, V. V. (2010). Teoriya tsentrobezhnykh rabochikh organov mashin dlya vneseniya mineral’nykh udobreniy: monografiya [Theory of centrifugal working bodies of machines for the application of mineral fertilizers]. Kyiv: Agrarna nauka, 178.
Alad’yev, V. Z., Boyko, V. K., Rovba, E. A. (2007). Programmirovaniye i razrabotka prilozheniy v Maple [Programming and application development in Maple]. Grodno-Tallin, 458.
Nesvidomin, A. V. (2014). Obgruntuvannia formy ta polozhennia napriamnykiv sypuchykh materialiv na prykladi konusa obertannia [Substantiation of the form and position of the guides of bulk materials on an example of a cone of rotation]. Materialy III-i mizhnarodnoi naukovo-praktychnoi konferentsii studentiv, aspirantiv ta molodykh vchenykh «Prykladna heometriia, dyzain ta ob’iekty intelektualnoi vlasnosti». Kyiv: NTUU «KPI», 164-167.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).