До питання стабілізації руху методами практичної стійкості
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2018.06.176Анотація
Розглянуто математичні моделі задач стабілізації до практичної стійкості для лінійних параметричних систем зі збуреннями, що входять до комплексу задач проектування прискорювально-фокусуючих систем. Для побудови регулятора з урахуванням вимог щодо стійкості за наявності динамічних обмежень на фазові координати застосовано алгоритми практичної стійкості для систем, залежних від параметрів. При цьому множини початкових умов та параметрів задано у структурному вигляді еліпсоїдів і розглянуто лінійні та нелінійні обмеження на вектор станів відповідної системи у динаміці. У рамках сформульованих задач досліджено випадки відомих та обмежених за нормою постійно діючих збурень. З метою коригування руху навколо розрахункових траєкторій розглянуто задачі стабілізації систем керування за напрямом. На підставі методів практичної стійкості за напрямом для параметричних систем доведено критерії стабілізації до відповідних типів стійкості за наявності збурень.
Ключові слова: математична модель, стабілізація, регулятор, параметри, практична стійкість, параметрична система, динамічні обмеження
Посилання
Kyrychenko, N. F. (1978). Vvedenye v teoryiu stabylyzatsyy dvyzhenyia [Introduction to the theory of stabilization of motion]. Kyiv: Vyshcha shkola, 184.
Bublyk, B. N., Harashchenko, F. H., Kyrychenko, N. F. (1985). Strukturno-parametrycheskaia optymyzatsyia y ustoichyvost dynamyky puchkov [Structural-parametric optimization and stability of beam dynamics]. Kyiv: Scientific thought, 304.
Harashchenko, F. H., Pantalienko, L. A. (1995). Analiz ta otsinka parametrychnykh system [Analysis and evaluation of parametric systems: Teach. Manual]. Kyiv: ISSE, 140.
Pantaliienko L. A. (2009). Ctabilizatsiya rukhu dynamichnykh system za napryamom [Stabilization of the motion of dynamic systems in the direction]. Scientific Journal NUBaN Ukraine. A series of «Technology and Energy AIC», 134 (1), 195−200.
Pantaliienko L. A. (2010). Rozrakhunok oblastey parametrychnoyi stiykosti za nayavnosti postiyno diyuchykh zburen [The calculation of regions of parametric stability in the presence of continuous perturbations]. Scientific Journal NUBaN Ukraine. A series of «Technology and Energy AIC», 150, 126−131.
Harashchenko, F. H., Soproniuk, O. L. (2016). Analiz praktychnoyi stiykosti ta chutlyvosti liniynykh dynamichnykh system zi zminoyu vymirnosti fazovoho prostoru [Analysis of practical stability and sensitivity of linear dynamical systems with change in the dimensionality of phase space]. System research and information technology, 3, 76-90.
Bashniakov, F. H., Harashchenko, F. H., Pichkur, V. V. (2008). Praktychna stiikist, otsinky ta optymizatsiia [Practical stability, evaluation and optimization]. Kyiv: Kiev University, 383.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).