Дослідження механічних характеристик трифазного асинхронного електропривода осьового вентилятора з широтно-імпульсним перетворювачем напруги
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2019.03.038Анотація
Анотація. Регульований асинхронний електропривод набуває все більшого поширення на виробництві. Для створення можливості регулювання швидкості обертання електродвигуна використовуються напівпровідникові перетворювачі напруги: тиристорні (симісторні) перетворювачі напруги, транзисторні перетворювачі частоти струму. У статті розглянуті механічні характеристики привода осьового вентилятора з регулятором напруги з широтно-імпульсним керуванням.
Мета дослідження – визначення механічних характеристик малопотужного регульованого асинхронного електропривода вентиляційної установки з регулятором напруги на базі широтно-імпульсного перетворювача.
Аналіз механічних характеристик регульованого електропривода при вибраному способі керування проводився з використанням положень теорії електропривода та статистичних методів обробки результатів досліджень на лабораторній установці.
Для дослідження механічних характеристик створена установка регульованого електропривода осьового вентилятора ВО-7,1М з двигуном АИРП80-А6У2. Двигун має підвищений опір обмотки ротора, що обумовлює підвищене ковзання при номінальному моменті, підвищений пусковий момент та невелику кратність пускового струму. Регулювання швидкості обертання електродвигуна передбачено зміною напруги живлення перетворювачем з широтно-імпульсним керуванням.
За результатами досліджень отримані механічні характеристики двигуна, природну при напрузі живлення 220 В і штучну при мінімальній напрузі живлення, яка забезпечувала стійку роботу електропривода. Характеристики визначали за допомогою навантажувальної машини. При цьому для кожної напруги задавали навантаження від нульового значення до повної зупинки двигуна. За отриманими характеристиками визначені основні показники регулювання.
У результаті експериментальних досліджень показників регулювання електропривода встановлено, що діапазон регулювання електропривода з широтно-імпульсним регулятором напруги розширений на 30 % і складає D=7,8:1 порівняно з приводом з тиристорним регулятором напруги.
Розроблений регульований електропривод забезпечує плавне регулювання і аналогічно приводу з тиристорним регулятором напруги має однакову величину зміни швидкості при зміні моменту на одиницю (статизм).
Ключові слова: напівпровідникові перетворювачі напруги, регульований електропривод, вентилятор, механічні характеристики, діапазон регулювання, широтно-імпульсний перетворювач
Посилання
Golodnyi, I. M. ed. (2015). Rehulovanyi elektropryvod [Adjustable Electric drive]. Kyiv: Ltd. "ZP "Komprynt ", 509.
Golodnyi, I., Sanchenko, O. V. (2019). Doslidzhennya robochykh kharakterystyky tryfaznoho asynkhronnoho elektropryvoda z peretvoryuvachem napruhy na bazi SHIP [Investigation of the performance characteristics of a three-phase asynchronous electric drive with a voltage converter on the basis of the SHIP]. Enerhetyka i avtomatyka, 2, 70-77.
Zhulay E.L. ed. (2001). Elektropryvod sils’kohospodars’kykh mashyn, ahrehativ ta potokovykh liniy [Electric drive of agricultural machines, aggregates and flow lines]. Kyiv: Vyshcha osvita, 288.
Golodnyi, I., Sinyavsky, O. Yu., Sanchenko, O.V. (2018). Doslidzhennya asynkhronnoho elektropryvoda os'ovoho ventylyatora z chastotnym keruvannyam [Research of asynchronous electric drive of the axial fan with frequency control]. Enerhetyka i avtomatyka, 6, 70-77.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).