Дослідження технологій електроводонагрівання для тваринницьких приміщень
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2019.03.102Анотація
Анотація. Серед завдань, які стоять перед народним господарством країни стосовно економії та ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, важливим є впровадження енергозберігаючого обладнання для технологій електроводонагрівання з метою створення оптимального мікроклімату в тваринницьких приміщеннях.
Електроводонагрівальні установки широко застосовуються в сільськогосподарському виробництві завдяки їхнім перевагам, основними з яких є: постійна готовність до роботи і виключення використання котелень зі спеціальними приміщеннями для котлів і сховищ палива, транспортування палива і золи; можливість повної автоматизації процесів нагрівання; поліпшення санітарно-гігієнічних умов обслуговуючого персоналу; зменшення собівартості теплової енергії і пожежної небезпеки.
Мета роботи – покращання мікроклімату в тваринницьких приміщеннях за рахунок використання електроводонагрівачів.
Аналіз структури витрати електричної енергії на виробництво молока показав, що найбільшу питому вагу в загальних витратах займає енергія, споживана на створення і підтримання оптимального мікроклімату. Її частка знаходиться в межах 34,5-36,8 %. Частка, яка йде на напування і підігрівання води, стоїть на третьому місці та становить 11,2 %. За результатами досліджень пропонується в системах підтримання мікроклімату тваринницьких приміщень з використанням електроводонагрівання та включення до складу технологічного обладнання водонагрівачів типу УАП і індукційних водонагрівачів. Застосування й електроводонагрівання скорочує витрату теплової енергії на підтримання оптимального мікроклімату в тваринницьких приміщеннях на 10-15 %.
Ключові слова: електроводонагрівання, мікроклімат, енергозбереження, індукційні водонагрівачі, структура витратПосилання
Mishurov, N.P. Kuzmin, T.N. (2004) Energosberegayushhee oborudovany`e dlya obespecheny`ya my`krokly`mata v zhy`votnovodchesky`x pomeshheny`yax [Energy-saving equipment to ensure the microclimate in livestock buildings: science-based analytic look]. Moskow. 40.
Amerkhanov, R.A., Garkavy, K.A., Shevchuk, I.V. (2003) Resheny`e zadachy` vozduxoobmena v zhy`votnovodcheskom pomeshheny`y`: Эnergoobespecheny`e y` эnergosberezheny`e v sel`skom xozyajstve [The solution of the air exchange problem in the livestock building: Energy supply and energy saving in agriculture. Tr. 3rd International Scientific and Technical Conference]. Moskva. GNU VIESH. . 380 – 385.
Akhundov, D.S. (1997) My`krokly`mat zhy`votnovodchesky`x pomeshheny`j y` эnergosberezheny`e [Microclimate of livestock buildings and energy saving]. 12. 9-13.
Zhuly, E. L., Zaitsev,. B. V., Lavrinenko, Yu. M. (2001) Elektropryvid silskohospodarskykh mashyn, ahrehativ ta potokovykh linii [Electric drive for agricultural machines, aggregates and flow lines].. Kyiv: Vysha osvita, 284.
Borodin, I.F., (2002) Эnergosberegayushhy`e texnology` formy`rovany`ya opty`mal`nogo my`krokly`mata v zhy`votnovodchesky`x pomeshheny`yax [Energy-saving technologies for the formation of an optimal microclimate in livestock buildings]: Scientific tr. VIM. 142, (2), 113–115.
Golodniy, I.M., Lavrinenko, Yu.M., Sinyavsky, M. V.. (2011) Rehulovanyi elektropryvod. Teoriia. Modeliuvannia [Adjustable electric drive. Theory. Modeling]. Kyiv: Vysha osvita, 511.
Opisanie i printsip rabotyi VIN [Description and VIN principle of operation].Availabie at: https://www.fsenergo.com/Stati/VIN/208/ (date of treatment 10.07.2019).
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).