Особливості розрахунку характеристик компенсованого асинхронного двигуна в програмному середовищі matlab simulink
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2021.06.005Анотація
Асинхронний електродвигун із короткозамкненим ротором є найпоширенішим засобом перетворення електричної енергії в механічну в електроприводі робочих машин у промисловості та сільському господарстві.
Сучасні способи підвищення енергетичної ефективності асинхронних двигунів із короткозамкненим ротором спрямовані на пошук за допомогою комп'ютерних технологій оптимальних рішень у процесах їх проектування, виробництва та експлуатації з використанням у машинах нових високоефективних матеріалів. Такі способи не змінюють фізичні процеси, що протікають в асинхронному двигуні, тобто є пасивними. Проте незважаючи на численні удосконалення та наукові досягнення, техніко-економічні показники асинхронних двигунів досі не задовольняють сучасних вимог енергетики.
Необхідним є використання способів підвищення енергоефективності асинхронних електродвигунів зі збереженням їх простоти та надійності. Пропонується використовувати внутрішню ємнісну компенсацію реактивної потужності асинхронних двигунів.
Мета дослідження – розробити математичну модель асинхронного двигуна із внутрішньою ємнісною компенсацією реактивної потужності у програмному середовищі MathLab Simulink для розрахунку робочих та механічних характеристик.
Розроблено математичну модель асинхронного двигуна із внутрішньою ємнісною компенсацією реактивної потужності в програмному середовищі MathLab Simulink із використанням теорії електричних кіл. Розроблена математична модель дозволяє досліджувати робочі та механічні характеристики асинхронного двигуна із внутрішньою ємнісною компенсацією реактивної потужності. Проведені чисельні дослідження характеристик асинхронного двигуна із внутрішньою ємнісною компенсацією реактивної потужності та проведено їх порівняння із відповідними характеристиками базового асинхронного двигуна.
Ключові слова: асинхронний двигун, компенсація реактивної потужності, моделювання двигуна, механічна, робочі характеристики
Посилання
Voldek, A. I. (1978). Elektricheckie mashiny [Electrical machines]. Leningrad, 832.
Luschik, V.D. (2015)/ Perspektivny napryamki udoskonalennya elektrichnih mashin: mongraphiya [Perspective directions of improvement of electric machines]. PrAT «Mironivska drukarnya», 264.
Belyaev, B. F., Tashkinov, A. A., Cilyev, P. N. (2013). Tree phase induction motor. Patent of Russian Federation Н02К17/28 №247249; declared 16.09.2011; published 27.03.2013.
Mishin, V. I., Chuenko, R. N., Gavriluyk, V. V. (2009). Effect of Internal Capacitive Compensation for Reactive Power in Induction Motor. Russian Electrical Engineering, 80 (8), 444–449.
Kopilov, I. P. (1980). Proektirivanie elektricheskyh mashin [Design of electrical machines]. Moskow: Energiya, 496.
Chernih, I. V. (2008). Modelirovanie electrotehnicheskyh ustroistv v MATLAB SimPowerSystems s Simulink [Modeling of electrical devices in MATLAB, SimPowerSystems and Simulink]. Moskow: DMK Press, 288.
Dyakonov, V. P. (2008). Simulink 5/6/7. Samouchitel [Simulink 5/6/7.Self-taught]. Moskow: DMK Press, 784.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).