Інтелектуальна система керування процесом сушіння алюмінієвої тари

Автор(и)

  • Olha Kysliak Національний університет біоресурсів і природокористування України image/svg+xml
  • Alla Dudnyk Національний університет біоресурсів і природокористування України image/svg+xml

DOI:

https://doi.org/10.31548/energiya2022.05.023

Анотація

Доречним є широке використання алюмінієвої тари в харчовій промисловості. Висока якість продукції досягається дотриманням чітких технологічних стандартів і використанням матеріалів найвищого класу при виготовленні алюмінієвої тари для тривалого і безпечного зберігання харчових продуктів. Для виробництва використовуються фарби та лаки на водній основі, що дозволяє уникнути негативного впливу процесу друку та лакування на навколишнє середовище.

Нейронна мережа (також названа штучною нейронною мережею) – це адаптивна система, яка навчається за допомогою взаємопов’язаних вузлів або нейронів у багатошаровій структурі, що нагадує людський мозок. Нейронна мережа може навчатися на даних, тому її можна навчити розпізнавати закономірності, класифікувати дані та прогнозувати майбутні події. Нейронна мережа розбиває вхідні дані на рівні абстракції. Її можна навчити на багатьох прикладах розпізнавати шаблони в мові чи зображеннях, наприклад, так само, як це робить людський мозок. Її поведінка визначається способом з’єднання окремих елементів і силою або вагою цих зв’язків. Ці ваги автоматично регулюються під час навчання відповідно до заданого правила навчання, поки штучна нейронна мережа не виконає потрібне завдання правильно. Нейронні мережі особливо підходять для моделювання нелінійних зв’язків, і вони зазвичай використовуються для виконання розпізнавання образів і класифікації об’єктів або сигналів у системах мовлення, зору та керування. У нашому випадку це система контролю температури в сушильній шафі.

Ключові слова: нейронна мережа; адаптивна система, система керування, інтелектуальна система керування

Посилання

Lysenko, V. P., Reshetyuk, V. M., Shtepa, V. M., Zayets, N. A. (2014). Artificial intelligence systems: fuzzy logic, neural networks, fuzzy neural networks, genetic algorithm. Kyiv: NUBIP of Ukraine.

Neural Networks. The MathWorks, Inc, 1994-2022.

Lysenko, V., Zayets, N., Gachkovska, M., Savchuk, O. (2019). Intelligent systems for managing biotechnical objects. Kyiv: KomPrint.

Завантаження

Опубліковано

2022-12-23

Номер

Розділ

Статті