Дослідження впливу на згенеровану потужність кута падіння сонячних променів на поверхню сонячного фотоелектричного перетворювача
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2022.05.062Анотація
Нині найперспективнішим з джерел енергії є енергія Сонця.
Метою дослідження було встановлення залежності потужності, яка згенерована елементом сонячного фотоелектричного перетворювача (СФП), від кута падіння сонячних променів.
Наукова новизна полягає в обґрунтованнні ефективність використання систем позиціювання СФП відносно сонця для підвищення ефективності перетворення сонячної енергії в електричну.
Проведено дослідження трьох видів кремнієвих СФП одного виробника однакової потужності, які було розташовано під однаковим кутом у хмарну погоду. Встановлено, що монокристалічний СФП генерує більшу потужність, ніж інші типи СФП.
Було проведено дослідження впливу кута між сонячними променями та поверхнею СФП на генеровану потужність. Встановлено, що найбільш ефективна робота СФП відбувається при повному освітленні модуля і перпендикулярному падінні сонячних променів на модуль. Проаналізовано отримані данні та встановлено, що для ефективної роботи СФП відсутня необхідність постійного руху трекера за Сонцем, оскільки достатнім є повертення трекера на 20° у бік руху Сонця в разі виходу з зони, в якій потужність, яка виробляється СФП, є незмінною.
Робочі криві графіків використовуються для визначення параметрів, які забезпечать ефективне керування положенням СФП, що допоможе операторам або технічним фахівцям вибрати оптимальне положення СФП в залежності від положення сонця. Одержані результати можуть бути використані для всіх СФП монокристалічного типу.
Ключові слова: сонячний фотоелектричний перетворювач, сонячний трекер, електробезпека, сонячна енергія, альтернативні джерела енергії
Посилання
Ananth, G., Gopi, Dr. M., Chand, Naik (2016). Design of Azimuth Altitude Dual Axis Tracker. International Research Journal of Engineering and Technology, 8, 311-316.
Shi, J., Lee, W.J., Liu, Y., Yang, Y., Peng, W (2012). Forecasting Power Output of Photovoltaic Systems Based on Weather Classification and Support Vector Machines. IEEE Transactions on Industry Applications, 48, 1064–1069.
Sungur, C. (2009). Multi-axes sun-tracking system with PLC control for photovoltaic panels in Turkey. Renewable Energy, 34, 1119-1125.
Al-Mohamad, A. (2004). Efficiency improvements of photo-voltaic panels using a Sun-tracking system. Applied Energy, 79, 345-354.
Hafez, Z., Shazly, H., Eteiba, B. (2015). Comparative evaluation of optimal energy efficiency designs for solar tracking systems. Proc. of the Third Intl. Conf. on Advances Science and Environmental Engineering, 134–141.
Mousazadeh, H., Keyhani, A., Javadi, A., Mobli, H., Abrinia, K. (2009). A review of principle and sun-tracking methods formaximizing solar systems output. Renewable and Sustainable Energy Reviews,1800–1806.
Mansour, S., Anis, D.W.R., Hafez, D.I.M. (2015). Optimum Design Of On Grid Pv System UsingTracking System. Sci. Technol. Res., 5, 50–57.
Twisha, T. (2014). Introducing Dual Axis Solar Tracker with Reflector to Increase Optimal Electricity Generation in Bangladesh. Dev. Renew. Energy Technol., 3, 1–6.
Cooke, D. (2011). Single vs. Dual Axis Solar Tracking. Altern. Energy e Magazine.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).