Застосування процесного підходу аналітичної ієархії до вибору системи газового променевого опалення промислової будівлі
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya4(68).2023.016Анотація
Ті, хто займається опаленням великомасштабних об’єктів, мають різні очікування від них. Очікується, що системи опалення характеризуватимуться, серед іншого, раціональними інвестиціями та експлуатаційними витратами, які дозволять підтримувати внутрішні умови, зручні для працівників або пов'язані з технологічним процесом. Метою дослідження є виявлення окремих факторів, що впливають на вибір інфрачервоних газових обігрівачів для опалення виробничих приміщень. Виявлені фактори формують базу критеріїв для їх оцінки за допомогою багатокритеріального методу аналітичного ієрархічного процесу (AHP). На прикладі промислової будівлі представлена ієрархічна модель, яка визначає, який варіант найбільше відповідає вимогам і яке рішення можна вважати оптимальним. Представлений алгоритм дозволяє провести ретельний аналіз і оцінку факторів, що впливають на вибір інфрачервоних газових обігрівачів як рішення для опалення промислових приміщень. У випадку аналізованого залу рішення з керамічними нагрівачами та стандартною ефективністю випромінювання виявилося рішенням з найвищим індексом прийняття рішень.
Ключові слова: MCDA, світловий локальний обігрівач, трубчастий локальний обігрівач, радіаційна ефективність обігрівача
Посилання
E. Dudkiewicz (2021). Wielokryterialna ocena systemu odzysku ciepła odpadowego z promienników gazowych, Monografie Komitetu Inzynierii Środowiska PAN, 175.
O. Voznyak, N. Spodyniuk, O. Savchenko, I. Sukholova, M. Kasynets (2021). Еnhancing of energetic and economic efficiency of coal mines heating by infrared heaters, Nauk. Visnyk Natsionalnoho Hirnychoho Universytetu, 2 (182).
N. Spodyniuk, O. Voznyak, O. Savchenko, I. Sukholova, M. Kasynets (2022). Optimization of heating effi ciency of buildings above underground coal mines by infrared heaters, Nauk. Visnyk Natsionalnoho Hirnychoho Universytetu. 3(189).
Rozporządzenie Komisji (UE) 2015/1188 z dnia 28 kwietnia 2015 r. w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń, 2014.
D. Chinese, G. Nardin, O. Saro (2011). Multi-criteria analysis for the selection of space heating systems in an industrial building, Energy, 36, 556–565. https://doi.org/10.1016/j.energy.2010.10.005.
J. Khazaii, Advanced Decision Making for HVAC Engineers (2016). https://doi.org/10.1007/978-3-319-33328-1.
A. Prusak, P. Stefanów (2014). Analityczny proces hierarchiczny (AHP) na skróty – kluczowe pojęcia i literatura, Humanit. Soc. Sci. XIX.
E. Dudkiewicz, P. Szałański (2020). Overview of exhaust gas heat recovery technologies for radiant heating systems in large halls, Therm. Sci. Eng. Prog. 100522. https://doi.org/10.1016/j.tsep.2020.100522.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).