Конструювання лінійчатої поверхні за розрахунковою траєкторією руху матеріальної частинки по ній
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya1(65).2023.106Анотація
Нині проведені дослідження руху сільськогосподарських матеріалів по гравітаційних поверхнях. У цих працях також вказано на можливість розв’язання оберненої задачі – конструювання такої поверхні, яка забезпечила б задану траєкторію руху частинки. У статті розглянемо конструювання лінійчатої поверхні, яка забезпечує рух частинки по лінії укосу. Властивістю таких ліній є сталий кут між дотичною прямою, проведеною до кривої в будь-якій точці, і горизонтальною площиною (кут підйому кривої), а також паралельність головної нормалі кривої до горизонтальної площини
Мета дослідження - конструювання лінійчатої поверхні за розрахунковою траєкторією руху матеріальної частинки по ній.
Розглянуто конструювання лінійчатої поверхні за заданою траєкторією руху матеріальної частинки під дією сили власної ваги.
Одержано систему рівнянь, яка описує рух матеріальної частинки по лінійчатій гравітаційній поверхні.
Розглянутий приклад побудови лінійчатої поверхні, яка при відомому коефіцієнті тертя забезпечила б рух частики по гвинтовій лінії, заданій кутом підйому і сталою кривиною.
Також наведений приклад побудови лінійчатої поверхні, яка при відомому коефіцієнті тертя забезпечила б прискорений рух частинки по поверхні із постійним кутом .
Результати проведеного дослідження дають можливість конструювати лінійчату поверхню за заданою траєкторією руху матеріальної частинки під дією сили власної ваги.
Ключові слова: лінійчата поверхня, траєкторія руху, гвинтова лінія
Посилання
Vasilenko, P. M. (1960). Teoriya dvizheniya chastitsy po sherokhovatym poverkhnostyam sel′skokhozyaystvennykh mashin [Theory of movement of particles on rough surfaces of agricultural machines]. Kiyv: UASKHN, 283.
Zaika, P. M. (1992). Izbrannyye zadachi zemledel′cheskoy mekhaniki [Selected tasks of agricultural mechanics]. Kyiv: Izd-vo USKHA, 507.
Voitiuk, D. H., Pylypaka, S. F. (2001). Konstruiuvannia prostorovoi kryvoi linii iz zadanoiu kryvynoiu, yak traiektorii rukhu materialnoi tochky [Construction of a spatial curved line with a given curvature, as a trajectory of movement of a material point]. Zbirnyk naukovykh prats Natsionalnoho ahrarnoho universytetu. Seriia “Mekhanizatsiia silskohospodarskoho vyrobnytstva”, 10, 74-78.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).