Фізико-хімічні процеси метаногенезу під впливом електромагнітного поля
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya1(65).2023.093Анотація
Нині утилізація відходів суворо регулюється урядами, щоб зменшити забруднення ґрунту, води та повітря, спричинене похованням та прямим скиданням відходів у воду. Анаеробне зброджування рекламувалося як засіб боротьби з органічними відходами, що водночас задовольняє енергетичні потреби людства. Процес включає виробництво біогазу шляхом мікробного розкладання органічних сполук без кисню, зменшує обсяг органічної речовини, що підлягає видаленню. Анаеробне зброджування виробляє дигестат, багатий на поживні речовини, які можуть мати сільськогосподарську цінність, і виробляє біогаз, багатий метаном, які можуть використовуватися як паливо безпосередньо або можуть бути перетворені на стиснений природний газ і скраплений природний газ.
Мета дослідження - визначити вплив магнітних полів на фізико-хімічні процеси метаногенезу та вихід біогазу при ферментації гною свиней.
У роботі висвітлюється питання впливу низькочастотного електромагнітного поля на фізико-хімічні процеси анаеробного бродіння гною свиней. Розглянуто кінетику хімічних реакцій у субстратах під дією магнітного поля та вплив його на розчинність солей, кислот і лугів в розчинах, а також на окислювально-відновний потенціал, значення рН та електрофізичні параметри субстрату в процесі метаногенезу. Досліджено вихід біогазу при впливі низькочастотного електромагнітного поля на процес анаеробного зброджування субстрату і без впливу.
Ключові слова: метаногенез, електромагнітне поле, фізико-хімічні процеси, субстрат, біогаз
Посилання
Nikiforov, A. Yu.. Nikiforova, L. O., Budaeva. V. A. (2015). Influence of the electrostatic field on biosystems./ / Materials of the XI International Scientific and Practical Conference TRENDS OF MODERN SCIENCE - 2015 = Trends of modern science - 2015. P. 31-39. Editor: Michael Wilson. 2015 Publisher: Science and education LTD.
http://www.rusnauka.com/9_SNP_2015/Biologia/9_188565.doc.htm
Kozyrskyi, V., Zablodskiy, M., Savchenko, V., Sinyavsky, O. (2019). The Magnetic Treatment of Water Solutions and Seeds of Agricultural Crops. Аdvanced Agro-Engineering Technologies for Rural Business Development. IGI Global, 256 – 292. DOI: 10.4018/978-1-5225-7573-3.ch010 https://www.igi-global.com/chapter/the-magnetic-treatment-of-water-solutions-and-seeds-of-agricultural-crops/225688
Cardiac Electrophysiology: From Cell to Bedside (2017). E-Book.Douglas P. Zipes, Jose Jalife, William Gregory Stevenson Elsevier Health Sciences, 13 may 2017, 1120.
Zablodskiy, M., Klendiy, P., Gritsyuk, V. (2019). The Influence of a Rotating Magnetic Field on the Intensity of Methane Formation in a Bioreactor," 2019 IEEE 39th International Conference on Electronics and Nanotechnology (ELNANO), Kyiv, Ukraine, 507-511. https://ieeexplore.ieee.org/abstract/document/8783810
Letuta, U. G. , Tikhonova, T. A. (2019). Magnetic Fields and Magnetic Isotope 25Mg Effects on Biofilms Formation by Bacteria E. coli. (2019). Dokl Biochem Biophys. 2019 May; 484(1): 85–87. Published online 2019 Apr 22. doi: 10.1134/S160767291901023X
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).