Кінетичні параметри окиснення іонів заліза (Fe2+) в аераційних пристроях
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2018.04.063Анотація
Розглянуто проблему очищення підземних вод від іонів заліза (Fe2+) методом вимушеної аерації. Зроблено припущення про те, що домогтися інтенсифікації процесу окиснення іонів двовалентного заліза можна за рахунок значного збільшення площі контакту фаз вода-повітря, використовуючи метод дискретного-імпульсного введення енергії. Метою роботи є визначення кінетичних параметрів окиснення іонів заліза (Fe2+) в різних аераційних пристроях та порівняння їх з відповідними параметрами аераційно-окиснювальної установки з дискретно-імпульсним введенням енергії (АОРТ). Наведено конструкцію та принцип дії установки. В якості параметрів для порівняння були використані: швидкість окиснення [моль/л∙с], та ефективну константу окиснення [с-1]. Крім того, оцінювалась енергетична ефективність процесу знезалізнення, а саме питомі енерговитрати, [кВт год/м3]. Визначено, що швидкість окиснення іонів Fe2+ в АОРТ перевищує швидкість окиснення у водоповітряному ежекторі на 13-15 %, в вентиляторній градирні – більш ніж в 2 рази. Питомі енерговитрати на обробку 1м3 води в АОРТ на 40% менші, ніж в водоповітряному ежекторі і в 2,5 рази, ніж в вентиляторній градирні.
Ключові слова: знезалізнення, швидкість окиснення, аератор, енергоефективність
Посилання
Dolinskyi, A.A. (1984). Pryntsyp dyskretno-impulsnoho vvedennia enerhii ta yoho vykorystannia v tekhnolohichnykh protsesakh [The principle of discrete-pulse energy input and its use in technological processes]. Visnyk AN USSR, 1, 39-46.
Dolinskiy, A.A. (1996). Ispolzovanie printsipa diskretno-impulsnogo vvoda energii dlya sozdaniya effektivnyih energosberegayuschih tehnologiy [Application of the principle of discrete-pulse energy input to create efficient energy-saving technologies]. Inzhenerno-fizicheskiy zhurnal, 1996, 69(6), 35-43.
Zolotova, E.F., Ass, G.Yu. (1975). Ochistka vodyi ot zheleza, margantsa, ftora i serovodoroda [Purification of water from iron, manganese, fluorine and hydrogen sulphide]. Stroyizdat, 176.
Dolinskyi, A.A., Obodovych, O.M., Rezakova, T.A., Fishchenko, A.M. (2017). Ustanovka dlia aeratsiinoho znezaliznennia pidzemnykh vod [Setup for aeration deferrization of groundwater]. Patent of Ukraine for useful model. (2016.01) C02F 9/00 C02F 1/64 (2006.01). № 114143; declared 04.10.2016; published 27.02.2017, № 4.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).