Визначенння теплоти фазових перетворень при калориметричних дослідженнях
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2018.04.136Анотація
На основі експериментальних досліджень розкрита кількісна характеристика теплоти фазових перетворень (конденсації) продуктів згоряння при охолодженні до кімнатної температури і повноти протікання реальних процесів горіння.
Мета роботи – експериментальне визначення теплоти фазових перетворень при калориметричних дослідженнях.
Теоретична і експериментальна складова калориметричних досліджень, а саме, визначення найвищої теплоти згоряння здійснювалась методом спалювання на калориметричній бомбі В – 08 М твердого і рідкого палив згідно ГОСТ 147 – 95 ( ИСО 1928 – 76), ГОСТ 10062 – 75, ДСТУ ІСО 1928 : 2006 з послідуючим перерахунком її на нижчу теплоту згоряння і визначенням теплоти фазових перетворень. Визначено, що для вологих матеріалів (експериментальні зразки підстілки соломи № 1– 3), для яких вологість лежить в межах від 23 до 27 % кількісний показник фазових перетворень лежить в межах від 3580 до 3690 кДж/кг, відсоток фазових перетворень, а саме перехід в фазу конденсації потребує при кімнатній температурі від 33,83 до 41,45 % від теоретичної теплотворної здатності. Для дуже вологих матеріалів (експериментальні зразки підстілки №4, курячий послід №1,3,6) відсоток фазових перетворень дуже високий і лежить в межах від 80,65 до 84.66 % , а для зразків курячого посліду № 2, 4, 5 не вистачає своєї теплотворної властивості для здійснення фазових перетворень.
Ключові слова: калориметричний процес, калориметрична бомба, вища, низька теплота згоряння, теплота фазових переходів
Посилання
Dubrovin, V. O., Korchemny, M. O., Maslo I. Р. (2004). / Biopalyva (Tekhnolohii, mashyny i obladnannia) [Biofuels (Technology, Machinery and Equipment)]. – Kyiv: Tsentr Tekhnichnoi informatsii „Enerhetyka i elektryfikatsiia”, 256.
Shvets, І. Т., Golubinsky, V. I. (1963). Obshchaia teplotekhnyka. Kyiv: Vydavnytstvo Kyivskoho universytetu, 561.
Kostenko, V. M., Panko, V. V., Syrovatko K. M. (2008). Praktykum z hodivli silskohospodarskykh tvaryn [Workshop on feeding farm animals]. – Vinnytsia: RVV VDAU, 141.
Vasilenkov, V. E. (2010). Poetapna tekhnolohiia vyznachennia teplotvornoi vlastyvosti tverdoho biopalyva [Phased technology for determining the calorific value of solid biofuels]. Naukovyi visnyk NUBiP Ukrainy. 144(3), 157–163.
Vasilenkov, V. E. (2010). Vyznachennia teplotvornoi vlastyvosti ridkoho biopalyva [Determination of the calorific value of liquid biofuels]. Visnyk Kharkivskoho Natsionalnoho universytetu s.h.im.Petra Vasylenka, 93, 363–367.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).