Вплив частоти струму на технологічні та енергетичні характеристики скребперних установок для прибирання гною
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2018.05.158Анотація
Метою дослідження було встановлення впливу частоти струму на технологічні та енергетичні характеристики скреперних установок для прибирання гною.
Швидкість руху та продуктивність скреперної установки прямо пропорційно залежать від частоти струму.
Зміна частоти струму впливає на втрати потужності в електродвигуні. Зниження частоти струму викликає збільшення питомої витрати електроенергії у скреперних установках, а її підвищення – зменшення. У частотно-регульованих електроприводах при зниженні частоти струму порівняно з номінальною питома витрата електроенергії зменшується порівняно з нерегульованим електроприводом на 2 – 3 %, а при підвищенні – збільшується.
На основі проведених досліджень встановлено, що при зниженні частоти струму на 40 % продуктивність скреперних установок знижується до 40 %, а питома витрата електроенергії зростає на 61 %.
Ключові слова: скреперна установка, частота струму, електропривод, продуктивність, втрати потужності, питома витрата електроенергії
Посилання
Sinyavsky, O. Yu. (2014).Vplyv chastoty strumu na tekhnolohichni ta enerhetychni kharakterystyky skrebkovykh transporteriv [Influence of frequency of current on technological and energy characteristics of scraper conveyors]. Enerhetyka i avtomatyka, 4, 103 – 108.
Sinyavsky, O. Yu., Savchenko, P.I., Savchenko, V. V. (2013). Elektropryvod i avtomatyzatsiia [Electric drive and automation]. Kyiv: Ahrar Media Hrup, 586.
Zhulai, Ye. L., Zaitsev, B. V., Lavrinenko, Yu. M. (2001). Elektropryvod silskohospodarskykh mashyn, ahrehativ ta potokovykh linii [Electric drive of agricultural machines, aggregates and flow lines]. Kyiv.: Vyshcha osvita, 288.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).