Глибина проплавлення контактів як функція енергетичних та теплофізичних параметрів контактного матеріалу
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2018.06.078Анотація
Досліджено контакти пускачів типу ПМЛ зі струмових навантаженням 4; 6,3; 10А. При дослідженнях використовувалися контакт-деталі пускачів, що виготовлені із серійних контактів на основі срібла та екологічно безпечні дослідні контакти на основі міді. Наведено формулу для визначення величини глибини проплавлення при однократній комутації струму. Електрична дуга (час її горіння) безпосередньо пов’язано з електроерозійними явищами (глибиною проплавлення контакту). Формула для визначення глибини проплавлення отримана при рішенні рівняння теплопровідності з урахуванням граничних умов ІІ роду та пов’язує величину глибини проплавлення з енергетичними та теплофізичними параметрами контактного матеріалу.
Ключові слова: величина проплавлення, екологічно безпечний контактний матеріал, електромагнітний пускач, електрична дуга, теплопровідність, температура, коефіцієнт температуропровідності, теплоємністьПосилання
Kartashov, E. M., Kudinov, V.A. (2018). Analiticheskaya teoriya teploprovodnosti i prikladnoy termouprugosti [Analytical theory of heat conduction and applied thermoelasticity]. Moscow: Librokom, 656.
Toman, A.S., Sagach, M.F., Kohanovskiy, S.P. (1975). Elektroenergeticheskie pokazateli razryivnyih kontaktov [Electricity indicators of breaking contacts]. Electrification of agricultural production. Scientific Works of USHA. Kiev, Ukraine: Publisher USHA, 110/II, 61-71.
Jones, F.L. (1957). The Physics of Electrical contacts. Oxford: Clarendon Press, 323.
Korobskyi, V.V.. Mrachkovskyi, А.М. (2018). New aspects of creation of environmentally friendly composite materials for contact systems of electric equipment in the agriculture sector: 11 th International Conference "Electronic Processes in Organic and Inorganic Materials” (ICEPOM-11). Molecular Crystals and Liquid Crystals. Ivano–Frankivsk (Ukraine), 35.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).