Методика визначення енергоефективності вирощування продукції тваринництва
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2018.06.118Анотація
Вирощування продукції свинарства передбачає використання цілого комплексу інженерно-технічних споруд, забезпечення технологічного процесу годівлі, напування та обслуговування тварин, а також затрати людської праці.
Економічна ефективність виробництва продукції свинарства характеризується системою натуральних і вартісних показників. Але на сучасному етапі проведення техніко-економічного аналізу сільськогосподарських технологій, устаткування та машин в умовах високого рівня інфляції не доцільно визначати вартісні показники через ціни. Для виходу на оптимальні енерговитрати на виробництво продукції, необхідно енерговитрати пов’язувати із кінцевим продуктом. Для аналізу енергетичної ефективністі вирощування продукції тваринництва запропонована методика розрахунку енергетичної ефективності.
Ключові слова: енергетична ефективність, свинокомплекси, оптимізація параметрів
Посилання
Dmitruk, D. P., Klimenko, L. V. (2006). Proizvodstvennyy tsikl v oblasti svinovodstva: natsional’nyy i mirovoy opyt [Production cycle in the field of pig breeding: national and international experience] Kyiv: ZAO «Nachalova», 133.
Korchemnyi, M. O., Fedoreiko, V. S., Shcherban, V. P. (2001). Enerhozberezhennia v ahropromyslovomu kompleksi [Energy saving in the agro-industrial complex] Ternopil: Pidruchnyky i posibnyky, 975.
Tikhomirov, D. A. (2013). Programmnyy proyekt dlya rascheta potrebnoy moshchnosti teploenergeticheskogo oborudovaniya i godovogo raskhoda teplovoy energii na ob”yektakh zhivotnovodstva [A software project for calculating the required power of heat and power equipment and the annual consumption of thermal energy at livestock facilities]. Vestnik VIESKH, 1(10), 47–50.
Chmil, A. I. (2015). Enerhetychna efektyvnist i ekolohichna bezpeka zamknutykh ekoloho-biotekhnichnykh system v tvarynnytstvi: monohrafiia. Kyiv.: TsK «Komprynt», 163.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).