Щодо захисту розподільних секціонованих ліній з мережевим резервуванням
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2019.06.055Анотація
Анотація. Розглянуті проблеми використання релейного захисту для розподільчих мереж з мережним резервуванням. Приділена увага особливостям роботи захисту при різних режимах роботи таких мереж, а саме: нормальному та післяаварійному. Захист ліній з мережним резервуванням повинен задовольняти загальним вимогам забезпечення необхідної чутливості, селективності дії при різних видах пошкоджень. Труднощі в забезпеченні необхідної чутливості при використанні максимальних струмових захистів та струмових відсічок в таких мережах викликані малим рівнем струмів короткого замикання від резервних джерел. Наведено особливості виконання релейного захисту в секціонованих мережах при живленні їх від резервних джерел.
Залежності розподілу струмів к.з. по магістралі секціонованої лінії в режимі роботи з відключеним пунктом АВР і в режимі живлення від резервної підстанції при середніх параметрах довжин і опорів ділянок показують, що струмова відсічка, встановлена на головній ділянці, відлагоджена від максимального струму к.з. за секціонуючим пунктом, забезпечує захист приблизно 67 % магістралі першої ділянки лінії. Відсічка, встановлена на секціонуючому пункті, відлагоджена від максимального струму к.з. на суміжній ділянці, забезпечує захист тільки 20 % магістралі лінії при живленні від основного джерела.
При живленні від резервного джерела струми к.з. на захищеній ділянці значно менші уставки струмової відсічки, встановленої на секціонуючому пункті, тому в цьому випадку струмова відсічка, встановлена на секціонуючому вимикачі, виявляється неефективною. Максимальні струмові відсічки на секціонованих лініях з мережним резервуванням як захист другого ступеня доцільно використовувати на головних ділянках лінії.
Ключові слова: розподільчі мережі, секціонування, релейний захист, коротке замикання, резервування, селективність
Посилання
Holota, A. D. (2006). Avtomatyka v elektroenerhetychnykh systemakh [Automation in power systems]. Kyiv: Vyshcha shkola, 367.
Andriyevskiy, E. N. (1983). Sektsionirovaniye i rezervirovaniye sel’skikh elektricheskikh setey [Sectioning and reservation of rural electric networks]. Moskow:Energoatomizdat, 286.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).