Щодо захисту розподільних секціонованих ліній з мережевим резервуванням

Автор(и)

  • A. Omel’chuk Національний університет біоресурсів і природокористування України image/svg+xml
  • S. Voloshyn Національний університет біоресурсів і природокористування України image/svg+xml
  • O. Tarasjuk Національний університет біоресурсів і природокористування України image/svg+xml

DOI:

https://doi.org/10.31548/energiya2019.06.055

Анотація

Анотація. Розглянуті проблеми використання релейного захисту для розподільчих мереж з мережним резервуванням. Приділена увага особливостям роботи захисту при різних режимах роботи таких мереж, а саме: нормальному та  післяаварійному. Захист ліній з мережним резервуванням повинен задовольняти загальним вимогам забезпечення необхідної чутливості, селективності дії при різних видах пошкоджень. Труднощі в забезпеченні необхідної чутливості при використанні максимальних струмових захистів та струмових відсічок в таких мережах викликані малим рівнем струмів короткого замикання від резервних джерел. Наведено особливості виконання релейного захисту в секціонованих мережах при живленні їх від резервних джерел.

Залежності розподілу струмів к.з. по магістралі секціонованої лінії в режимі роботи з відключеним пунктом АВР  і в режимі живлення від резервної підстанції при середніх параметрах довжин і опорів ділянок показують, що струмова відсічка, встановлена на головній ділянці, відлагоджена від максимального струму к.з. за секціонуючим пунктом, забезпечує захист приблизно 67 % магістралі першої ділянки лінії.  Відсічка, встановлена на секціонуючому пункті, відлагоджена від максимального струму к.з. на суміжній ділянці, забезпечує захист тільки 20 % магістралі лінії при живленні від основного джерела.

При живленні від резервного джерела струми к.з. на захищеній ділянці  значно менші уставки струмової відсічки, встановленої на секціонуючому пункті, тому в цьому випадку струмова відсічка, встановлена на секціонуючому вимикачі, виявляється неефективною. Максимальні струмові відсічки на секціонованих лініях з мережним резервуванням як захист другого ступеня доцільно використовувати на головних ділянках лінії.

Ключові слова: розподільчі мережі, секціонування, релейний захист,  коротке замикання, резервування, селективність

Посилання

Holota, A. D. (2006). Avtomatyka v elektroenerhetychnykh systemakh [Automation in power systems]. Kyiv: Vyshcha shkola, 367.

Andriyevskiy, E. N. (1983). Sektsionirovaniye i rezervirovaniye sel’skikh elektricheskikh setey [Sectioning and reservation of rural electric networks]. Moskow:Energoatomizdat, 286.

Завантаження

Опубліковано

2020-02-12

Номер

Розділ

Статті