Дослідження роботи вольтододавальних трансформаторів в статичних режимах
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2019.06.075Анотація
Анотація. Наведено розрахунково-експериментальні дослідження роботи вольтододавальних трансформаторів з тиристорним керуванням у різних режимах. Встановлено характер зміни модуля, фази і гармонійних складових ЕРС і струмів в обмотках трансформатора, дана їх кількісна оцінка та рекомендації з керування його режимами роботи.
Для кількісної оцінки процесів в ВДТ проведені розрахункові дослідження з використанням програми Scilab.
З метою спрощення розрахунку і підвищення стійкості рішення задачі на структурній математичній моделі в подальшому враховано ЕРС розсіювання як ЕРС однієї з обмоток трансформатора. Таке спрощення практично не позначиться на точності розрахунків, оскільки в реальних умовах її величина незначна порівняно з номінальною напругою навантаження.
Для відтворення залежності i0 = f (Ψ) застосований функціональний перетворювач з методичної похибкою (кусочно-лінійна апроксимація). Крива i0 = f (Ψ) відповідає кривій намагнічування, знятої за миттєвим значенням з боку послідовної обмотки. Характеристики вентилів прийняті ідеальними. У закритому стані характеристики керованих вентилів моделюються за запропонованим схемним принципом, шляхом введення на вхід структурної ланки другого рівняння системи (2) напруги – Ub (i), відповідно напрузі на керованих вентилях.
Для оцінки ступеня несинусоидальности проведено аналіз гармонійного складу параметрів режиму схеми.
Для ефективного регулювання у всьому діапазоні слід застосовувати схеми, в яких виключається можливість тривалої роботи трансформатора без розмагнічуючого контуру. Це, наприклад, схеми з індуктивними ключами або з триобмотковими ВДТ.
Ключові слова: вольтододавальний трансформатор, тиристорне керування, магнітна система
Посилання
Yasutis, A. V. (1973). Analiz raboty vol’todobavochnogo transformatora s tiristornym upravleniyem [Analysis of the operation of a voltage-transformer with thyristor control]. Sb. rabot Vsesoyuznogo. zaochn. politekhnich. in-ta, 84, 146-156.
Govorov, F. P. (1983). Rezhimy raboty i osobennosti eletromagnitnikh protsessov vol’todobavachnogo transformatora s tiristornym upravleniyem [Speeches Modes of operation and peculiarities of electromagnetic processes of a voltage-suppressing transformer with thyristor control]: Dis. kand.tekh.nauk.: 05.09.01, 229.
Govorov, F. P., Tolkunov, V. P. (1995). Magnitnyye potoki i induktivnosti vol’todobavochnogo transformatora [Magnetic fluxes and inductances of a high-voltage transformer]. Elektrotekhnika, 5, 21-25.
Suslov, V. M., Boshniaha, V. A. (2019). Metodyka vyznachennia parametriv skhemy zamishchennia bahatoobmotuvalnykh transformatora u vyhliadi bahatopromenevoi zirky [A technique for determining the parameters of the substitution scheme for a multi-winding transformer in the form of a multi-beam star.]. «Problemele energeticii regionale», 2 (37), 13-19.
Holub, I. V., Zaitsev, D. A., Tyrsh, M. S. (2018). Rezhymy dzherela reaktyvnoi potuzhnosti, kerovanoho fazorehuliuvalni transformatorom [Modes of reactive power source controlled by a phase-controlled transformer]. «Problemele energeticii regionale», 2 (37), 62-69.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).