Обґрунтування параметрів системи технологічного обліку електричної енергії
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2019.06.194Анотація
Анотація. Електронні лічильники забезпечують більш широкий інтервал вхідної напруги, дозволяють легко організувати багатотарифні системи обліку, дозволяють переглянути кількість спожитої енергії за певний період, вимірюють споживану потужність, легко вписуються в конфігурацію систем АСКОЕ та мають деякі додаткові сервісні функції, які полягають в програмному забезпеченні мікроконтролера, який є неодмінним атрибутом сучасного електронного лічильника електроенергії.
Відомо, що однією з затратних статей влаштування системи АСКУЕ є лічильник. Від його функцій залежить характеристика і можливості всієї системи.
Мета дослідження - обґрунтування та дослідження пристрою безперервного технологічного обліку електричної енергії по кожній фазі кожної лінії з можливістю довготривалого накопичення, збереження та швидкого виведення результатів вимірювання.
Розроблено пристрій для безперервного технологічного обліку електричної енергії по кожній фазі кожної лінії живлення з можливістю довготривалого накопичення, збереження та швидкого виведення результатів вимірювання.
Система складається з окремих вимірювальних блоків (до 256) та сервера збирання даних. Звіти, що формуються на базі даних, отриманих з вимірювальних блоків, дозволяють отримати глибоку деталізацію всіх основних параметрів (напруга, струм, повна потужність, активна потужність, реактивна потужність, коефіцієнт потужності) не тільки для окремої лінії, а і для окремої фази. Загальна похибка обчислення електричної енергії складає 5 %, що можна вважати достатнім для технологічного обліку.
До вимірювальних блоків можна приєднувати контролери керування конденсаторними установками з метою підвищення значення коефіцієнта потужності, а також інтегрувати до системи релейного захисту.
Ключові слова: електрична енергія, облік споживання, потужність, мікросхема, двійковий код
Посилання
Pribory ucheta elektroenergii [Electricity metering devices]. Available at: http://askue.kiev.ua/schet•shik/
Zastosuvannia vbudovanoho analoho-tsyfrovoho peretvoriuvacha mikrokontrolera Atmega8 [Application of built-in analog-to-digital converter of Atmega8 microcontroller]. Available at: http://www.atmel.com/ aplicationnotes/ APN145834.
Blok upravleniya kondensatornymi ustanovkami K5021. Tekhnicheskoye opisaniye i instruktsiya po ekspluatatsii. ИЖТП 675.317 003. [The control unit of capacitor units K5021. Technical description and instruction manual. ИЖТП 675.317 003].
Lenk, D. M. (2001). 500 prakticheskikh skhem na IMS [500 practical circuits on IC]. Moskow: DoDeKa, 447.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).