Роторно-пульсаційні апарати для приготування рідких зернових кормів
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2020.05.015Анотація
В існуючих апаратах для приготування кормів застосовуються методи подрібнення зерна та інших складових кормової суміші у молоткових дробарках, що потребує значних витрат механічної (електричної) енергії.
Тому необхідна розробка апаратів з високим ступенем впливу на оброблюване середовище, що збільшує продуктивність і знижує енерговитрати в технологічних процесах. До таких апаратів відносять роторно-пульсацій апарати, принцип роботи яких заснований на методі дискретно-імпульсного вводу енергії. Основою цього методу є багатофакторний вплив на оброблюване рідке гомогенне або гетерогенне середовище, що полягає в пульсаціях тиску, зміни швидкості потоку рідини, інтенсивної кавітації, розвиненої турбулентності, жорсткому кумулятивному впливу, а також високих зсувних зусиллях.
Мета дослідження - проведення комплексного аналізу кінематичних і динамічних характеристик та встановлення особливостей дискретно-імпульсного вводу енергії при диспергуванні зерноводяних сумішей в роторно-пульсаційному апараті і розробка на цій основі енергозберігаючої технології та обладнання для приготування рідких зернових кормів.
Проведено чисельне і експериментальне дослідження процесів тепло- і масопереносу в роторно-пульсаційних апаратах для приготування рідких зернових кормів. Отримано основні гідравлічні і теплові характеристики таких апаратів та визначено їх геометричні характеристики. Розроблено та виготовлено дослідно-експериментальні зразки апарату для прямокутної та круглої форми отворів у системі ротор-статор. Проведені експериментальні дослідження таких характеристик, як гранулометричний склад зернової кормової суміші, споживану потужність при виготовленні корму та зміну температури водозернової суміші в процесі її обробки.
Ключові слова: роторно-пульсаційний апарат, дискретно-імпульсний ввід енергії, чисельне моделювання, гранулометричний склад, споживана потужність, температура
Посилання
Ibatullinm, I. I., Melnychuk, D. O., Bohdanov, H. O. (2006). Hodivlia silskohospodarskykh tvaryn [Feeding of farm animals]. Kyiv, 444.
Ibatullin, I. I., Melnyk, Yu. F., Otchenashko, V. V. (2014). Praktykum z hodivli silskohospodarskykh tvaryn [Workshop on feeding of farm animals.]. Kyiv, 422.
Kalashnikov, A. P. (2003). Normy i ratsiony kormleniya sel'skokhozyaystvennykh zhivotnykh. [Rates and rations for feeding farm animals. Ch. I. Moskow: Znaniye, 399.
Khokhrin, S. N. (2004). Kormleniye sel'skokhozyaystvennykh zhivotnykh [Feeding of farm animals]. Moskow: Kolos, 692.
Sabiyev, U. K. (2012). Intensifikatsiya tekhnologicheskikh protsessov prigotovleniya kombikormov v usloviyakh sel'skokhozyaystvennykh predpriyatiy [Intensification of technological processes for the preparation of compound feed in the conditions of agricultural enterprises]. Barnaul, 43.
Glebov, L. A., Demskiy, A. B., Veden'yev, V. F., Temirov, M. M., Ogurtsov, Yu.M. (2006). Tekhnologicheskoye oborudovaniye predpriyatiy otrasli (zernopererabatyvayushchiye predpriyatiya) [Technological equipment of industry enterprises (grain processing enterprises)]. Ch.1. Ch.3. Moskow: DeLi print, 816
Sidenko, P. M. (1977). Izmel'cheniye v khimicheskoy promyshlennosti [Grinding in the chemical industry]. Moskow: Khimiya, 367.
Malzig. G., Their, В. (1886). Grinding and homogenizing. Cem. Hozmigon, 57 (634), 817-842.
Khodokov, G. S. (1972). Fizika izmel'cheniya [Grinding physics]. Moskow: Nauka, 307.
Novikov, E. D. (1974). Spetsial'noye tekhnologicheskoye oborudovaniye khimiko-farmatsevticheskoy promyshchlennosti [Special technological equipment for the chemical and pharmaceutical industry]. Moskow: TsENTIMDPROM, 389.
Chuyeshov, V. I., Zaytsev, A. I., Shebanova, S. T. (1999). Promyshlennaya tekhnologiya lekarstv [Industrial drug technology]. Khar'kov: Osnova. Izdatel'stvo UkrFa, 2, 557.
Novikov, V. S. (1990). Impul'snyye protsessy perenosa v geterogennykh sistemakh: Obzor [Impulse transport processes in heterogeneous systems: an overview]. Promyshlennaya teplotekhnika, 12 (2), 23 - 39.
Kormoagregaty kompanii "Mriya" [Feed units of the company "Mriya"]. Available at: http://agroagregat.com/nasha-produktsiya/kormoagregaty
Launder, B. E., Spalding, D. B. (1972). Lectures in Mathematical Models of Turbulence. London: Academic Press.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).