Технологія комплексної переробки торфу
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2020.05.032Анотація
Кожна країна намагається бути незалежною у всьому, в першу чергу для цього потрібно мати високий рівень використання власних енергетичних ресурсів. У зв’язку з енергетичною кризою актуальним є перехід від традиційних джерел енергії до комплексного впровадження альтернативних.
Мета дослідження комплексна переробка торфу на паливо та екстрагування гумінових речовин на виробництво добрив.
Дослідження екстрагування гумінових речовин проводили на лабораторному стенді ЕІ-10, що відтворює роботу пульсаційного диспергатора з активною діафрагмою. Класична технологія екстрагування гумусових речовин із використанням хімічних методів базується на високих температурах суміші, що вимагає великих витрат електроенергії. Був запропонований режим екстрагування гумусової складової за розробленим стандартним регламентом, але зміною температури екстрагування та тривалістю обробки лужним розчином в кавітаційному апараті. Використання кавітації в технологіях отримання гумінових препаратів дає можливість досягнення їх високої фізіологічної активності, великого виходу водорозчинних органічних речовин. Для збільшення енергощільності твердого палива використано брикетування.
На основі проведених досліджень була розроблена технологія отримання гумінових добрив з торфу. Розроблена технологія дозволяє інтегруватися в існуюче виробництво торфобрикетного заводу та дозволить максимально витягувати гумінові речовини з торфу з істотним зменшенням температури і часу екстракції з подальшим застосуванням рідкої фракції в якості добрива.
Ключові слова: торф, гумати, добрива, паливо, екстракція
Посилання
Petrova, Zh. О. (2016). Doslidzhennia rezhymiv ekstrahuvannia humusovykh ta huminovykh rechovyn [Research of extraction modes of humic and humic substances]. Scientific works, 47(2), 190-194.
Chaika, O.I., Hozhenko, L.P., Ivanytskyi, H.K., Korinchuk, D.M. (2012). Intensyfikatsiia protsesu dysperhuvannia nyzynnoho torfu iz zastosuvanniam pulsatsiinoho dysperhatora [Intensification of the process of dispersing lowland peat with the use of pulsating dispersant.]. Industrial heating technology, 35(5), 22-28.
Petrova, Zh., Vyshnevskyi, V., Novikova, Yu (2019). Nonwaste technology of receipt of humic fertilizers from peat. Proceedings of the 2nd International Scientific Conference. Chemical Technology and Engineering. Lviv (Ukraine), 278-279.
https://doi.org/10.23939/cte2019.01.278
Korinchuk, D. M. (2012). Optymizatsiia parametriv vyhotovlennia kompozytsiinoho biopalyva z vykorystanniam torfu yak viazhuchoho [Optimization of composite biofuel production parameters using peat as a binder]. Industrial heating technology, 34(3), 73-77.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).