Модель біоенергетичного резонансу
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2021.02.097Анотація
Анотація. Дослідження присвячені вивченню поведінки узагальнюючого вектору намагнічування в насінні сільськогосподарських культур при дії на нього поздовжнім постійним та поперечним змінним магнітними полями за методикою ядерного магнітного резонансу.
На основі проведених теоретичних досліджень визначено величину середньої магнітної сприйнятливості одиниці об’єму насіння χ та величину вектору намагнічування . Для системи мікрочасток клітини рослинного походження середня магнітна сприйнятливість одиниці об’єму насіння становить χ=2,1·10-5, а вектор намагнічування М=13,125 мА/м при напруженості повздовжнього постійного магнітного поля Н=625А/м. При накладанні слабого поперечного змінного магнітного поля із частотою відбувається співпадіння частот коливання векторів намагнічування М із частотою поля , що і є умовою виникнення магнітного резонансу. Вектор повздовжнього намагнічування при переході із основного стану у збуджений (резонансний) описує траєкторію у вигляді спіралі на поверхні сфери.
Побудована математична модель для біологічної системи з урахуванням магнітного поля Землі. Встановлено, що для технології передпосівної обробки насіння сільськогосподарських культур, індуктор, який створює постійне магнітне поле, необхідно розташувати так, щоб вектор напруженості постійного магнітного поля індуктора співпадав із вектором напруженості магнітного поля Землі.
Ключові слова: біоенергетичний резонанс, передпосівна обробка насіння сільськогосподарських культур, постійне магнітне поле, змінне магнітне поле, повздовжня та поперечна релаксації
Посилання
Gunter, H. (1984). Introduction to NMR spectroscopy course. Moskow: Mir, 478.
Chizhik, V. I. (2009). Kvantovaya radiofizika. Magnitnyy rezonans i yego prilozheniya [Quantum radiophysics. Magnetic resonance and its applications.]. S. - Peterb.: Izd-vo S-Peterb. un-ta, 700.
Aminova, R. M. (2002). Kvantovokhimicheskiye metody vychisleniya konstant yadernogo magnitnogo ekranirovaniya [Quantum-chemical methods for calculating nuclear magnetic shielding constants]. Khimiya i komp'yuternoye modelirovaniye. Butlerovskiye soobshcheniya, 6, 11.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).