Життєвий цикл програмного забезпечення інженерних об’єктів

Автор(и)

  • G. Mirskikh Національний університет біоресурсів і природокористування України image/svg+xml
  • V. Vasyuk Національний університет біоресурсів і природокористування України image/svg+xml
  • T. Knizhka Національний університет біоресурсів і природокористування України image/svg+xml
  • I. Krisak Borshchiv Agrotechnical Professional College , Борщівський агротехнічний фаховий коледж

DOI:

https://doi.org/10.31548/energiya2021.05.115

Анотація

Представлена робота, присвячена аналізу життєвого циклу програмного забезпечення інженерних об’єктів. Для реалізації процесів та відповідних процедур, що спрямовані на забезпечення а також підтримання належного управління рівнем якості програмного забезпечення на стадіях життєвого циклу, пропонується використовувати модель життєвого циклу як методологічну основу реалізації мети – досягнення належного рівня споживчої якості кінцевого продукту з огляду на умови, а також обставини експлуатації.

Розглянута модель життєвого циклу в межах програмної інженерії представляється структурою, що визначає послідовність втілення та взаємозв’язків процесів та процедур різного характеру, що можуть виникати під час здійснення будь-яких дій по відношенню до програмного забезпечення, від виникнення потреби в цьому програмному забезпеченні та закінчуючи його остаточним виведенням з використання. Модель життєвого циклу у випадку необхідності має взаємозв’язок зі змістом, масштабом та складністю відповідного проекту, від особливостей умов та обставин, при яких конкретне програмне забезпечення створюється та експлуатується. При цьому існування старанно розробленої при цьому адекватної до існуючих умов і обставинам моделі життєвого циклу є основою для реалізації в рамках програмного проекту загального менеджменту якості, що на даний момент часу обумовлюється як методологічна основа отримання на виході проекту об’єкту, що буде відповідати представленим вимогам а також сучасним стандартам якості.

Представлено основні причини, що викликають необхідність приділяти особливу увагу моделюванню життєвого циклу програмного забезпечення, що розробляється, та складовим середовища, що оточує програмне забезпечення на різних етапах його життєвого циклу, з огляду життєвий цикл матеріальних інженерних об’єктів.

З огляду на представлену концепцію реалізації життєвого циклу на деякому віртуальному підприємстві, програмне забезпечення послідовно виконує перехід від одного стану до наступного, від обумовлених замовником споживчих властивостей до вже готового програмного виробу та цілком реальними споживчими властивостями, що підтримуються відповідними характеристиками, дане програмне забезпечення перебуває в експлуатації до морального старіння, а також переходить до стану, що характеризується модернізацією або зняттям даного програмного забезпечення з використання.

Ключові слова: програмне забезпечення, інженерний об’єкт, модель життєвого циклу програмного забезпечення, розробка програмного забезпечення, інженерна діяльність

Посилання

Zhiltsov, A. V., Mirskih, G. O. (2013). Osnovi zabezpechennya yakosti tehnIchnih pristroyiv ta sistem [Fundamentals of quality assurance of technical devices and systems]. Kyiv, Politehnika, 383.

Babenko, L. P., LavrIscheva, K. M. (2001). Osnovi programnoyi Inzheneriyi [Fundamentals of software engineering]. Kyiv, Znannya, 269.

Olyan, V. V., Kravchenko, O. K. (2019). PorIvnyannya modeley zhittEvih tsiklIv programnogo zabezpechennya z metoyu viyavlennya nayefektivnIshogo [Comparison of software life cycle models to identify the most effective]. Information processing systems, 2, 63-70.

Orlov, S. A., Tsilker, B. Ya. (2012). Tehnologii razrabotki programmnogo obespecheniya [Software development technologies]. St. Petersburg, Piter, 608.

MIrskih, G. O., Vasyuk, V. V., Knizhka, T. S. (2020). Ymovirnist v otsinkah nadiynosti elektroenergetichnih kompleksiv [Probability in estimates of reliability of electric power complexes]. Energy and automation, 3, 58-77.

https://doi.org/10.31548/energiya2020.03.058

Завантаження

Опубліковано

2021-12-13

Номер

Розділ

Статті