Вплив відключень електроенергії на електроприводи виробничих машин і механізмів
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2022.02.033Анотація
Відключення споживачів від електропостачання призводять до збитків від порушення нормального ходу технологічних процесів, тривалих простоїв підприємств та випуск бракованої продукції, скорочення терміну служби електрообладнання і побутової техніки, зростання витрати і втрати електроенергії, виникненню аварійних ситуацій.
Нині в Україні перерви в електропостачанні сягають до 10 % загального часу технологічних процесів протягом року та більше.
Відключення електричної енергії спричиняють часті пуски і гальмування електродвигуна. При значній частоті вмикання асинхронного двигуна втрати в перехідних процесах викликають його інтенсивне нагрівання.
Метою дослідження було встановлення впливу перерв в електропостачанні на температурний режим приводного електродвигуна виробничих машин і механізмів.
Проведено дослідження впливу перерв в електропостачанні на втрати енергії та тепловий режим роботи електродвигуна. Визначено залежності втрат енергії та допустимої частоти вмикань електродвигуна від кількості відключень.
Встановлено, що часті перерви в електропостачанні спричинюють зростання втрат енергії, які прямо пропорційні частоті відключень. При цьому допустима частота вмикань електродвигуна зменшується пропорційно кількості відключень.
Ключові слова: перерва в електропостачанні, електропривод, втрати енергії, частота вмикань електродвигуна
Посилання
Voitiuk, D. H., Lysenko, V. P., Martynenko, I. I. et al (2004). Vplyv yakosti elektroenerhii na funktsionuvannia spozhyvachiv u silskomu hospodarstvi [The impact of electricity quality on the functioning of consumers in agriculture]. Elektryfikatsiia ta avtomatyzatsiia silskoho hospodarstva, 1(6), 3–12.
Lysenko, V. P., Kozyrskyi, V. V., Hladkyi, A. M., Skrypnyk, A. M. (2005). Stan elektrychnykh merezh ta nadiinist elektropostachannia silskohospodarskoho vyrobnytstva [The state of electrical networks and the reliability of electricity supply to agricultural production]. Elektryfikatsiia ta avtomatyzatsiia silskoho hospodarstva, 2(11), 3-12.
Johnson, Daniel O., Hassan, Kabiru A. (2016). Issues of Power Quality in Electrical Systems. International Journal of Energy and Power Engineering, 5 (4), 148-154.
Mirošević, M., Maljković, Z., Gašparac, I. (2011). Effects of interruption in power supply of induction motors in isolated electrical grid. International Aegean Conference on Electrical Machines and Power Electronics and Electromotion, Joint Conference, 732 – 735.
Sinyavsky O. Yu., Savchenko V. V. (2017). Osnovy elektropryvoda [Basics of electric drive]. Kyiv: TsP «Komprynt», 598.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).