Підвищення ефективності експлуатації сонячних панелей в умовах сільського господарства
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya5(69).2023.155Анотація
Одним із найбільш популярних альтернативних джерел є фотоелектричні джерела електричної енергії або сонячні панелі.
В умовах сільського господарства однією з основних проблем при експлуатації сонячних панелей є проблема їх запиленості внаслідок обдування сильними вітрами, що піднімають велику кількість пилу в повітря, у тому числі технологічного, характерного для таких галузей, як рослинництво та тваринництво.
Ефективним є захист сонячних модулів від забруднення з використанням електронно-іонної технології, на основі якої запропоновано електростатичний пристрій захисту сонячних модулів від забруднення. Особливістю цього пристрою є використання в його конструкції діелектричних матеріалів.
Метою дослідження є висвітлення принципів удосконалення пристрою захисту сонячних модулів від забруднення для підвищення ефективності їх експлуатації в умовах сільського господарства.
Запропонований метод дозволяє знизити забрудненість сонячних модулів та збільшити ефективність виробництва електричної енергії. Застосування в конструкції пристрою осаджувальних пластин покритих діелектричним матеріалом підвищує електричну безпеку цього пристрою.
Основними силами, що впливають на частинки пилу при їх осадженні є сила опору середовища, сила, обумовлена нерівномірністю розподілу напруженості електричного поля, а також сила дії електричного поля. Крім цих сил, на ефективність осадження пилових частинок впливає напруженість електричного поля, для осаджувальних пластин і відстань між ними.
Висока розрахункова ефективність осадження пилових частинок передбачає доцільність використання цього електростатичного пристрою захисту фотоелектричних модулів від забруднення.
Ключові слова: сонячний модуль, електростатичний пристрій, осаджувальні пластини, пилова частинка, сила опору середовища, напруженість електричного поля
Посилання
Oliinyk, M. Y., Lysiak, V. H., Dudurych, O. B. (2020) Enerhooshchadnist ta alternatyvni dzherela enerhii: Navchalnyi posibnyk [Energy saving and alternative energy sources: Study guide]. Lviv: Vydavnytstvo Lvivskoi politekhniky, 184.
Kolontaievskyi, Yu. P., Tuhai, D. V., Kotelevets, S. V. (2019). Fotoenerhetyka: navchalnyi posibnyk [Photoenergy: Study guide]. Kharkiv: KhNUMH im. O. M. Beketova, 160.
Sokolovskyi, O. F., Stupak, D. Ie. (2019). Osoblyvosti proektuvannia ta ekspluatatsii fotoelektrychnykh system [Features of design and operation of photovoltaic systems]. Visnyk Zhytomyrskoho natsionalnoho ahroekolohichnoho universytetu, 11 (84), 92–100.
Bergin, М., Ghoroi, Ch. , Dixit, D., Schauer, J., Shindell, D. (2017). Large Reductions in Solar Energy Production Due to Dust and Particulate Air Pollution. Environ. Sci. Technol. Lett. 4(8), 339–344.
Yakuba, O.R., Savchenko-Pererva, M. Yu., Sabadash, S. M. (2017). Mekhanichni pylovlovliuvachi ta filtry v tekhnolohii kompleksnoho ochyshchennia kharchovykh pylopodibnykh produktiv: monohrafiia [Mechanical dust collectors and filters in the technology of complex purification of dusty food products: monograph]. Sumy: SNAU, 203.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).