Методологічні засади дослідження односкладних підметових речень
DOI:
https://doi.org/10.31548/philolog0(281).2018.064%20-%2070Анотація
Статтю присвячено методологічним засадам дослідження односкладних підметових речень в сучасній українській літературній мові. Розглянуто основні та часткові методи і підходи аналізу. З’ясовано, що описовий метод ‒ найважливіший інструмент вивчення особливостей побудови та специфіки функціонування номінативних і вокативних конструкцій, відповідно додатковими є ‒ методика класифікації, методика пояснювального опису, методика трансформаційного аналізу, методика лінгвістичного моделювання, а також такі методики наукового пізнання як спостереження, порівняння та узагальнення. Для інтерпретації специфіки односкладних іменних конструкцій, визначення їх синтаксичного статусу в сучасній українській літературній мові застосовують низку лінгвістичних підходів, зокрема функційний підхід (точніше структурно-функційний), системний підхід, термінологічний підхід, підхід операціоналізації понять тощо. Визначено, що перелічені методи та підходи забезпечують системну спрямованість наукового дослідження і практичного пізнання об’єкта.
Посилання
Babajtseva V.V. The system of single-member sentences in the modern Russian language [Text] : monograph / V. V. Babajtseva. – М. : Drofa, 2004. – 512 p.
Dudyk S. P. From the syntax of the simple sentence [Text] : Practice manual / S. P. Dudyk. – Vinnytsa, 1999. – 298 p.
Ermolenko S. Ya. Linguistic theories and certain methods of investigation [Text] / S. Ya. Ermolenko // Linguistics. – 1981. ‒ № 4. – P. 14–24.
Kochergan M. P. General Linguistics [Text] : textbook / M. P. Kochergan. – К. : Publishing center „Academy”, 2003. – 464 p. − ( Series „Alma-mater”).
Skab M.S. Grammar of appeal in the Ukrainian language [Text]: monograph /
M.S. Skab. – Chernivtsi : Misto, 2002. – 272 p.
Shynkaruk, V.D (2004) Problemy semantychnoi struktury rechennia v suchasnii teorii syntaksysu [Problems of the semantic sentence structure in the modern theory of syntax], Kherson, 2004, Issue XXV, 85-91.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).