Aнглійський лінгвістичний компонент у мові сучасної України
DOI:
https://doi.org/10.31548/philolog0(276).2017.065%20-%2071Анотація
Питання мовних контактів - одне з центральних питань сучасної лінгвістики. Мови та діалекти живуть і розвиваються у суцільній і тісній взаємодії, що впливає на всі сторони та рівні взаємодіючих мов. Метою даного дослідження є аналіз взаємодії української та англійської мов у економічних та культурних умовах сучасної України, під впливом соціального становища мовної поведінки, що базується на функціональній типології мов. Оцінка місця компонента англійської мови в Україні може бути як позитивною, так і негативною, в обох випадках, однак, її характер ні в якому разі не буде мовним, а політичним. Для подальших досліджень краще слідувати описовим, а не репресивним підходом до оцінки лінгвістичних даних. Якщо це явище є систематичним, це вказує на еволюцію мови, а не на погані наміри або помилки людей, що нею користуються. Філолог може лише спостерігати та інтерпретувати ці дані.
Посилання
Bell, R. T. (1976). Sociolinguistics: Goals, Approaches and Problems. London: Batsford.
Bell, Alan. (2013). The Guidebook to Sociolinguistics. Wiley-Blackwell, 386
Wardhaugh, Ronald. (2006). An introduction to sociolinguistics. Blackwell Publishing Ltd, 426
Arends, J., Muysken, P., Smith, N. (1995). Pidgins and Creoles: An Introduction. Amsterdam: John Benjamins.
Hymes D. Models of the Interaction of Language and Social Life // Gumperz J., Hymes D. (eds.) Directions in Sociolinguistics: the Ethnography of Communication, New York: Holt Rinehart and Winston, 1972. Pp. 35-71.
House, J. (2003). English as a Lingua Franca: A Threat to Multilingualism? Journal of Sociolinguistics, 7(4): 556–78.
Boxer, D. (2002). Applying Sociolinguistics: Domains and Face-to-face Interaction. Amsterdam: John Benjamins.
[Prospects of legislative consolidation of English as a language of international communication in Ukraine]. Available at: http://nbuviap.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=516:movi- mizhnarodnogo-spilkuvannya-v-ukrajini&catid=8&Itemid=350
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).