Малий рекламний текст: структурна та змістова специфіка
DOI:
https://doi.org/10.31548/philolog2021.04.016Анотація
Анотація. У статті досліджено структурну та змістову специфіку малих рекламних текстів. Визначено актуальність дослідження для підвищення ефективності та покращення якості рекламних текстів, що означає розвиток рекламної сфери в цілому.
Метою дослідження є аналіз структурної та змістової специфіки малих рекламних текстів. Для досягнення поставленої мети визначено вирішення таких завдань:
− розглянути трактування поняття «рекламний текст»;
– описати змістову специфіку та критерії наповнення рекламного тексту;
– виділити структурні компоненти рекламного тексту, навести їх характеристику;
– проаналізувати роль структурних та семантичних елементів рекламного тексту, перспективи їх подальшого дослідження.
Результати дослідження. У рамках дослідження наведено загальне визначення поняття «рекламний текст». Встановлено, що рекламний текст – це елемент суспільної комунікації, спрямований на здійснення мовленнєвого впливу комунікатора на одержувача повідомлення, з метою досягнення бажаного комунікативного ефекту. Охарактеризовано основні ознаки малого рекламного тексту – незначний обсяг інформації, поданої в стислій формі, виразні засоби мови, своєрідність стилю, метафоричність, своєрідність лексики, синтаксис журнальних рекламних текстів. Під час дослідження визначено основні компоненти структурної організації рекламних текстів – це невербальний (композиційний) та вербальний (змістовний) компоненти.
У статті виявлено, що кількість структурних елементів малих рекламних текстів може відрізнятися, залежно від комунікативного змісту тексту, проте основними структурними елементами є заголовок, основний рекламний текст та слоган. У статті наведено характеристику цих структурних складових рекламних текстів, які зазвичай існують у комплексі, проте кожен з них також може працювати як самостійна одиниця.
Перспективи дослідження. Визначено, що рекламні тексти є важливим засобом комунікації між виробниками та споживачами. Всі структурні елементи рекламного тексту відіграють важливу роль у створенні рекламного тексту. Під час дослідження виявлено важливу роль семантичної системи у рекламних текстах – вплив рекламного повідомлення на емоції та почуття споживачів, які змушують їх прийняти остаточне рішення щодо придбання товару/послуги.
Отримані результати можуть стати основою для подальшого дослідження структурно-семантичних особливостей малих рекламних текстів та майбутнього порівняння українських і англомовних представників.
Посилання
Areshenkova, O. Y. (2014). Reklamnyj tekst iak funktsional'nyj riznovyd movlennia [Advertising text as a functional type of speech]. Scientific Journal of Kryvyi Rih National University "Philological Studies". Available at: http://journal.kdpu.edu.ua/filstd/article/view/1227 (Accessed 21 June 2021).
Burnet, J., Moriarty, S., Wells, W. (2006). Reklama: principy i praktika [Advertising: principles and practice]. Saint Petersburg, SPb Publ., 760 р.
Garkavenko, S. S. (2002). Marketing [Marketing]. Kiev, Libra Publ., 712 р.
Kolesnikova, N. V. (2000). Strukturni typy reklamnykh tekstiv [Structural types of advertising texts]. Journal of the Zaporizhzhya State University. Series: Philological Sciences, Issue 1, рр. 150-153.
Petrik, V. M., Prisyazhnyuk, M. M., Kompantseva, L. F. (2011). Suhestyvni tekhnolohii manipuliatyvnoho vplyvu: navch. posibnyk [Suggestive technologies of manipulative injection: tutorial]. Kiev, 248 р.
Popova N. V. (2016). Osnovy reklamy : navch. posibnyk [Basics of advertising: tutorial]. Kharkiv, VDELE Publ., 145 р.
The Verkhovna Rada of Ukraine (1996), The Law of Ukraine " About advertising". Аvailable at: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/270/96-%D0%B2%D1%80#Text (Accessed 20 June 2021).
Voron'ko-Nevidnycha T. V., Kaliuzhna Y. P., Khurdej V. D. (2018). Reklama i reklamna diial'nist' : navch. posibnyk [Advertising and advertising activity: tutorial]. Poltava, 230 р.
Завантаження
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).