Жанр літературної казки як діалектична єдність літературних та фольклорних традицій
DOI:
https://doi.org/10.31548/philolog0(263).2017.0134%20-%20141Анотація
Дослідження присвячене аналізу наукових поглядів на теоретичний концепт жанрової парадигми літературної казки як геноодиниці вітчизняного літературного процесу, зокрема проблеми синтезу її провідних функціональних структурних елементів: індивідуально-авторського начала та поетики народної казки, що і зумовлює генологічний потенціал даного жанру. Спираючись на конкретні наукові дослідження літературної казки, поєднуючи теоретичний та історико-літературний аспекти дослідження, у статті розкриваються передумови, специфіка та неповторність дифузійного синтезу домінантних структурних елементів даної геноодиниці. Зазначаємо, що саме їх діалектична єдність і сприяє ефективному процесу формування та функціонування усіх жанрових різновидів літературної казки у світовому та вітчизняному літературному просторі. Базис даного художнього феномену – наявність суб’єктивності даної геноодиниці та звернення у процесі її творення до поетичної системи народної казки та їх синтез у жанровій матриці літературної казки.
Посилання
Bakhtyn, M. M. (1979). Estetyka slovesnoho tvorchestva [Aesthetics of verbal creativity]. Nauka, 415.
Halych, O.,V. Nazarets, Ie. Vasyliev (2001). Teoriia literatury [Literatury Theory]. Lybid, 488.
Dokynz, R. (1993). Ehoystychny hen [A selfish gene]. Nauky, 204.
Kopystianska, N. Kh. (2005). Vidminnist u khronotopi folklornoi i literaturnoi kazky [The difference in the time-space folk and literary tales]. PAIS, 87–92.
Lypovetskyi, M.N. (1992). Poetyka lyteraturnoi skazky [Poetics of a literary fairy tale]. Yzdatelstvo Uralskoho unyversyteta, 184.
Literaturoznavchyi slovnyk-dovidnyk(2006). [Literary Dictionary Directory]. Akademiia, 321–322.
Myfy narodov myra: Entsyklopedyia(1992). [Myths of the peoples of the world: Encyclopedia]. 2 t. Prosveshchenye, 719.
Nahyshkyn, D. (1957). Skazka y zhyzn: pysma o skazke [Fairy-tale and life: letters about a fairy tale]. Dethyz, 269.
Neelov, E. N. (1987). Skazka, fantastyka, sovremennost [Fairy-tale, fantasy, modernity]. PHU, 275.
Tykholoz, N. (2005). Kazkotvorchist Ivana Franka (henolohichni aspekty) [Kazkotvorchist Franko (genealogic aspects)]. TzOV «Polihrafiia», 316.
Tolkyn, Dzh. P. P. (1991). O volshebnykh skazkakh [About fairy tales]. Prosveshcheniie, 225–247.
Iarmysh, Iu. F. (1975). U sviti kazky [In the world of fairy tales]. Rad. pysmennyk, 142.
Zipes, J. D. (1999). When dreams comes true: classical fairy tales and their tradition. NY, 305.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).