Bасиль Cтус як художний образ у поезії Iвана Cвітличного
DOI:
https://doi.org/10.31548/philolog0(281).2018.0190%20-%20201Анотація
Статтю присвячено поезії дисидента Івана Світличного. Дослідниця характеризує образ Василя Стуса у поемах і віршах І. Світличного. Увагу сфокусовано на екзистенціальному смислі тексту та стилі. Стаття містить інтерпретацію художнього тексту та історичний і біографічний контексти. Авторка досліджує художній діалог поета з товаришем. Образ В. Стуса постає як утілення альтернативної вільної України.
Посилання
Kotsyubynsʹka, M. (1994). Ivan Svitlychny, shistdesyatnyk [Ivan Svitlychny, the Sixties]. Svitlychny, I.O. U mene – tilʹky slovo I have only a word, (pp. 527). Kharkiv: Folio [in Ukrainian].
Lermontov, M.YU. (1987). Yzbrannye sochynenyya [Selected works]. Moscow: Khudozh. lyt. [in Russian].
Salyha, T. (2011). «…V milʹyonnykh mytyakh zhyty yak v odniy…» (Ivan Svitlychnyy bez chasovykh kordoniv) ["... In millions of motives, to live like one ..." (Ivan Svitlychnyy without time boundaries)]. Ukrayinsʹke literaturoznavstvo. Ukrainian Literary Studies, 73, 11–27 [in Ukrainian].
Svitlychnyy, I. (2001). Holos doby: Lysty z «Parnasu» [Voice of the day: Letters from Parnassus]. Kyyiv: Sfera [in Ukrainian].
Svitlychnyy, I.O. & Svitlychna, N.O. (2008). Z zhyvuchoho plemeni Don Kikhotiv [From the living tribe of Don Quixote]. Kyyiv: Hramota [in Ukrainian].
Stus, V. (2012). Vybrani tvory [Selected works]. Kyyiv: Smoloskyp [in Ukrainian].
Shevchenko, T. (2003). Zibrannya tvoriv [Collected works]. (Vols. 1-4). Kyyiv: Naukova dumka [in Ukrainian].
Shevchenko, T. (2003). Zibrannya tvoriv [Collected works]. (Vols. 1-4). Kyyiv: Naukova dumka [in Ukrainian].
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).